Nihal Atakaş Camii Ramazan Ayına hazır!

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Nihal Atakaş Camii, Ramazan hazırlıklarını tamamladı…
Kültürümüzde Ramazan ayının hayır ve bereket ayı olarak anılması, dayanışma ruhunu bu mübarek aylarda daha bir anlamlı kılıyor. Maneviyatı yüksek olarak hissetiğimiz bu duygular, kentimizdeki kutsal mekânlara da yansıyor.

Nihat Atakaş Camii, Ramazan hazırlıklarını tamamladı… Huşu içinde müminleri bekliyor...

Camilerimizin maneviyatımız üzerindeki etkileri üç aylarda daha da bir anlam kazanıyor.

Selçuklu mimarisi ile günümüzün modern mimari tarzının harmanlandığı Nihal Atakaş Camii’nin görüntüsü görenleri de büyülüyor. İskenderun Körfezi’ni bir inci gibi süsleyen Nihal Atakaş Camii, bu Ramazan ayında da tüm ihtişamıyla kapılarını ibadete her zaman olduğu gibi sonuna kadar açıyor.

Macaristan’ın başkenti Budapeşte kentinde bulunan caminin bir büyüğü olarak inşa edilen Nihal Atakaş Camii, eşsiz güvenliği ile İskenderun’un simge yapıları arasındaki yerini aldı.

Hatırlanacağı üzere; bölgemizin yetiştirdiği Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı hayırsever iş insanı Recep Atakaş tarafından Sevgili eşi Nihal Atakaş adına İskenderun Sahil bandında yaptırdığı bu görkemli Camii, açılışa adına yakışır bir ev sahipliği yapmış ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Camii,  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İskenderunlular ve Atakaş ailesi ile birlikte camiyi gezmiş ve övgü dolu sözlerle Atakaş ailesine teşekkür etmişti.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.