CHP HATAY: NEDEN YANGIN UÇAĞI ALINMADI?

Published on:  /   Yorum yapılmamış

CHP İL BAŞKANI  PARLAR’DAN HÜKÜMETE YANGIN TEPKİSİ ;
“BUGÜNE KADAR NEDEN BİR TANE YANGIN SÖNDÜRME UÇAĞI ALINMADI?”
CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, çıkan yangınlar konusunda eleştiri oklarını hükümete yöneltti.
Türkiye’nin farklı yerlerinde çıkan yangınlar nedeniyle insanlar yaşamını yitirirken birçok insan ise evinden ve işinden oldu. Öte yandan Hatay’ın Antakya ilçesinde, yerleşim alanlarına yakın ormanlık alanda çıkan yangın korku dolu anlar yaşattı. Bölgedeki bazı evler tahliye edilirken, itfaiye ekipleri alevlere müdahale ederek yangını büyümeden söndürdü.
“DERDİNİZ MEMLEKET DEĞİL OTURDUĞUNUZ KOLTUKLAR”
CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar ise çıkan yangınlar konusunda iktidar sorumlu tuttu. Başkan Parlar, “Türk Hava Kurumu’nun 4,9 ton kapasiteli 9 uçağı dururken, ihaleye 5 ton şartı koyarak Rus şirketinden 3 uçak kiralayanın iyi niyetinden kuşku duymaz mısınız? 20 yıllık iktidarınızda şu ana kadar neden bir tane bile yangın söndürme uçağı almadınız? Eylemlerde onlarca TOMA hazır kıta bekletilirken olası yangınlara karşı neden bir helikopter ya da uçak hazır bulunduramadınız? Çünkü derdiniz memleket değil insanlar değil, doğa hiç değil.
Kılıçdaroğlu’nun önerilerine kulak verin.Yangın bölgelerinin tümünü afet bölgesi ilan edin diyeceğim ama nerdee.
Siz bu ülkeye zarar veriyorsunuz, bir an önce gitmelisiniz dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.