Aalen Belediye Başkanı Thilo Rentschler’den Expo Alanına Ziyaret

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Kardeş Şehir Aalen’in Belediye Başkanı Thilo Rentschler Ve Beraberindeki Heyet Expo 2021 Alanını Ziyaret Etti

 

Aalen Belediye Başkanı Thilo Rentschler’den Expo Alanına Ziyaret

 

Thilo Rentschler: Expo 2021 Barışın Gerçekleşmesi Çin Dünyaya Bir Sinyal Olacak

Rentschler: Projeyi Akıl Alıcı Bir Seviyeye Getirmişler 

 

Hatay’ın Almanya’daki kardeş şehriAalen’inBelediye Başkanı ThiloRentschler ve beraberindeki heyet 10 Aralık’ta dünyaya kapılarını açacak olan EXPO 2021 Hatay’ın Antakya-Defne bölgesindeki alanını ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette EXPO Hatay yetkilileri, EXPO’da sergilenecek olan alanları tanıtarakgelinen son durum hakkında detaylı bilgiler verdi.

Arkeoparktan kültür sanat sokağına, biyolojik göletten ulusal mutfakların da yer alacağı organizasyonun alanlarını gezen Rentschler ve beraberindeki heyet çalışmaları yakından inceleme fırsatı buldu.

“EXPO 2021’E HATAY’A BÜTÜN DÜNYADAN İNSANLAR GELECEK”

Ziyaretin ardından EXPO alanına hayran kaldığını ifade eden Aalen Belediye Başkanı ThiloRentschler, “ EXPO 2021 alanını ziyaret etmekten büyük mutluluk duyuyorum. 2019 yılında bu projenin planları ilk defa bize sunuldu ve bizim de payımız olması için davet edildik. İki buçuk senede pozitif ilerlemeler olmuş. Projeyi akıl alıcı bir seviyeye getirmişler. EXPO 2021’e Hatay’a bütün dünyadan insanlar gelecek. Burada sadece sanat ve kültür değil aynı zamanda bitki ve gastronomi de yer alacak” dedi.

RENTSCHLER: EXPO 2021 ŞEHRİN GELİŞMESİ İÇİN ÇOK GÜZEL BİR FAALİYET OLACAK

EXPO 2021’e katılacaklarından dolayı oldukça mutlu olduğunu belirten Rentschler, “ Uzun süreçten sonra insanların bir araya gelmeye ve dayanışmaya ihtiyaçları vardı. EXPO fuarı bu birlik ve beraberliğin sağlanması için çok uygun bir yer..EXPO 2021 şehrin gelişmesi için çok güzel bir faaliyet olacak. Hatay sınıra yakın bir bölge. Hem savaştan hem de büyük sayıda misafir barındırdıklarından dolayı büyük bir yükün altında. EXPO 2021 barışın gerçekleşmesi için dünyaya bir sinyal olacak. Hatay’a canı gönülden başarılar dilerim” açıklamalarında bulundu.

Haberin videosunu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.