CHP Hatay İl Başkanı: “Artan kitlesel göçler toplumda büyük endişe yaratıyor”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanı Dr. Hasan Ramiz Parlar, ülkemize yönelik son günlerde artan kitlesel göçlerin toplumda büyük endişe yarattığını belirterek, “AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarının uyguladığı yanlış dış politikayı” eleştirdi.


“Ülkemiz en çok mülteci barındıran konuma düşürüldü!”
Ekonomik krizin zirve yaptığı, işsizliğin 10 milyonu aştığı, esnafımızın ve çiftçimizin borç batağında olduğu, gençlerimizin hayata umutsuz baktığı böyle bir dönemde yüz binlerce insanın denetimsiz bir şekilde ülkemize alınmasına Recep Tayyip Erdoğan ve Akp hükümetlerinin yanlış dış politika ve kişisel ihtiraslarının sebep olduğunu vurgulayan Parlar, “Uygulanan yanlış dış politikanın; göçmen karşıtlığına ve ırkçılığın artmasına sebep  olduğunu, bu ağır faturayı ve bedeli zor durumda olan mülteciler ve günden güne yoksullaşan halkımız ödemektedir” dedi.

Parlar açıklamasına şöyle devam etti:

“Recep Tayyip Erdoğan ve Akp hükümetlerinin  yanlış dış politika ve kişisel ihtirasları, ülkemizi dünyada en çok mülteci barındıran ülke konumuna düşürmüştür. Bu ağır faturayı ve bedeli zor durumda olan mülteciler ve günden güne yoksullaşan halkımız ödemektedir. Yabancı düşmanı değiliz, ırkçı da değiliz ama ülkemiz topraklarının Avrupa ülkelerinden alınan rüşvetle, mülteci deposu olmasına şiddetle karşıyız. İktidar olduğumuzda Genel Başkanımızın “ Yurtta Sulh Cihanda Sulh”  politikası bu sorunu kökten çözecektir.”

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.