Yayman: Mileyha Sulak Alanında 282 Kuş türü görüldü

Published on:  /   Yorum yapılmamış

TBMM Dijital Mecralar komisyon Başkanı ve Hatay AK parti milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay’ın Samandağ ilçesinde yer alan “Mileyha SulakAlanı’nın talan edilmesine asla müsade etmeyeceğiz” dedi..

Asi nehrinin Akdeniz’e döküldüğü eşsiz bir flora ve faunaya sahip Samandağ Mileyha alanında bir basın açıklaması yapan Yayman, 282 Kuş türünün görüldüğü Mileyha Sulak Alanı yerel yönetimin iş bilmezliğine bırakmayacağız. Buralara moloz, hafriyat dökülmesine izin vermeyeceğiz. Bu eşsiz alan hepimizindir. Çevre ve doğa konusu siyasetin üstünde bir konudur, ifadelerini kullandı..

Yayman açıklamasında Devletimizin tüm imkânlarını seferber ederek yürüttüğümüz çalışmalarla Samandağ Mileyha bölgesini sulak alan haline getirip buranın sonsuza kadar korunmasını sağlayarak çocuklarımıza en güzel miras olarak bırakacağız..

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel müdürlüğü tabiat katliamını durdurmak İçin bölgenin sulak alan olması İçin girişimleri hemen başlattı”” sözlerini kullandı..

Samandağ Mileyha bölgesi korunacak!

Mileyha Sulak Alanında 282 Kuş türünün yaşadığı kayıtlara geçti…

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.