Hataylı; DASK KASGO 3. sırada ise KONUT Sigortası yaptırdı…

Published on:  /   Yorum yapılmamış

150 yılı aşkın köklü geçmişiyle Generali Sigorta, Hatay’ın sigortacılık haritasını açıkladı. Generali Sigorta verilerine göre Hatay’da sigorta hizmeti alanların %63’ü 35-60 yaş aralığındaki bireylerden oluşurken, genel yaş ortalaması 48 olarak istatistiklere yansıdı. Hataylıların en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmetleri ise sırasıyla zorunlu deprem sigortası (DASK), kasko sigortası ve konut sigortası oldu.

%42 ile DASK ilk sırada

Generali verilerine göre, Hataylıların en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmeti, %42’lik oranla zorunlu deprem sigortası (DASK) olurken, ikinci sırada %27 ile kasko sigortası, üçüncü sırada ise %14’lük oranla konut sigortası yer aldı.

 

Kadınların oranı %35

Hataylıların çağrı merkezi, web sitesi ve acente kanalı üzerinden sigortacılık ürünlerini alma yüzdelerine göz atıldığında, %35 kadın ve %65 erkek dağılımı istatistiklere yansıdı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.