Özçelik-İş Sendikasından Tam Destek: İskenderun İl Olsun!

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte bir basın açıklaması yaparak İskenderun’un il olması konusunda atılacak tüm adımlara tam destek vereceklerini belirtti.

Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İskenderun’un il olma zamanı gelmiştir, Zaman birlik zamanıdır” diyerek tüm Kamu kurum ve kuruluşlarının, Sivil toplum örgütlerinin, ortak deklarasyon yayınlayarak tavırlarını ortaya koymalarını istedi.

Güngör; yaptığı basın açıklamasında ve yayınladığı basın bildirisinde aşağıdaki belirtmiş olduğu konuları dile getirmiştir.

İskenderun’un il olma zamanı gelmiştir.

Değerli misafirler,

Sevgili basın mensupları;

Son zamanlarda İskenderun’umuzun il olması yolunda atılan tüm adımlara ve açıklamalara Özçelik-İş Sendikası olarak tam destek veriyoruz.

250 bin nüfusu geçen ilçemiz Türkiye’de birçok ilden daha fazla nüfusa sahiptir.
Bununla beraber, sanayi yatırımları, liman Sektörü, çeşitlenmiş ürün yelpazesiyle ülke ekonomisinin can damarıve gözbebeği konumundadır.

Türkiye ekonomisine katma değer üreten, ihracat rakamlarıyla gurur duyduğumuz fabrikaları ve limanlarıyla bir sanayii şehri olmamızın yanında narenciye bahçeleri ve verimli toprakları ile de bir tarım kenti konumundayız.

İskenderun Belediye Meclisi’nde tüm siyasi partilerin ortak irade ile aldığı kararla, sorunların yerinde ve zamanında çözümü, hizmetlerin daha hızlı bir şekilde yapılabilmesi, bürokratik engellerin kaldırılması ve milli gelirden daha fazla yararlanabilmesi içinİl olma konusunda başlatılan bu harekete sivil toplum kuruluşlarının, sanayi ve esnaf odalarının katkı sunmalarını bekliyoruz.

Biz de bölgenin en güçlü sivil toplum kuruluşlarından Özçelik-İş Sendikası olarak, diyoruz ki;

Uzun süredir özlemle beklediğimiz il statüsüne kavuşma hakkımızın yerinde bir karar olduğuna inanıyor ve bu hakkın verilmesini devlet büyüklerimizden talep ediyoruz. Zaman ayrışma zamanı değil, birlik olma zamanıdır. Saygılarımızla;”

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.