“Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

“Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” Etkinliği Hatay’da ve Ülke genelinde ‘Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir’ etkinliği düzenlendi.  İçişleri Bakanlığının “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” uygulaması kapsamında ülke genelinde birçok noktada şerit boyama etkinliğine Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Hatay İl Jandarma Komutanı Albay Emrullah Büyük, Hatay İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Binbaşı Oğuz Emre Çiçek, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı katıldı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Trafikte yaya önceliğine farkındalık yaratmak amacıyla İçişleri Bakanlığımız tarafından ülke genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” mottosuyla farkındalık etkinliğine katıldı.

30 Mart 2021 Salı günü saat 13.00’de, Yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” projesi kapsamında İskenderun ilçemiz Şehit Pamir Caddesi üzerinde bulunan yaya geçidi şeritlerinin orta kısmını kırmızı renge boyayan Vali Doğan, “Son birkaç yıldır yaya önceliğini çok önemsiyoruz. Bugün burada, Bakanlığımız öncülüğünde ülke genelinde Sayın Bakanımız, Valilerimiz ve Kaymakamlarımızın katılımlarıyla gerçekleştirilen “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir ” projesi kapsamında yaya önceliğine farkındalık oluşturabilmek için toplandık. Buradan bütün şoförlerimize çağrımız yayalara öncelik vermeleridir çünkü bu medeniyetin bir gereğidir. Bugün itibari ile Hatay’ın tamamında yaya önceliğine farkındalık oluşturmak için çalışmalar yaptık. İnsanlarımızın bu uygulamadan mutlu olacağını düşünüyoruz. Bütün Hataylı hemşerilerimizi yaya önceliğinde hassasiyetle davranmaya davet ediyor ve şimdiden yayalara gösterecekleri anlayıştan dolayı teşekkür ediyorum. Herkesi şükranla selamlıyorum. ” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.