Hatay Büyükşehir Belediyesi Tüm Birimleriyle Teyakkuz Halinde

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi, 27 Ekim Salı günü İskenderun’un farklı bölgelerinde aynı gün içinde meydana gelen yangınlara başladığı ilk andan itibaren büyük özveriyle müdahale ediyor. İlk olarak Karayılan Mahallesi’nde bulunan Komando Taburu arkasındaki ormanlık alanda çıkan yangına Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ile birlikte müdahale eden Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sonrasında aynı mahalledeki jandarma komando birliği bölgesindeki yangını da ivedilikle kontrol altına aldı.

Denizciler Mahallesi’ndeki ormanlık alanda çıkan yangına da müdahale eden Hatay Büyükşehir Belediyesi, yangını kontrol altına almak için tüm birimleriyle adeta seferber oldu.

Denizciler, Sarıseki, Karayılan, Azganlık ve Akarcalı bölgelerini etkileyen yangına 41 yangın söndürme aracı, 16 su tankeri, dozer, greyder, eskavatör gibi 8 iş makinesi ve 200’e yakın personeli ile müdahale eden Hatay Büyükşehir Belediyesi, yangının daha fazla alana sıçramaması için mücadelesini sürdürüyor.

Saat 19.45 sularında Azganlık kırsalında ve İsdemir içindeki ağaçlık alanda devam eden yangını kontrol altına alan Büyükşehir ekipleri, Sarıseki Mahallesi yerleşim yerlerinde ve otoyolda devam eden yangınlara müdahalesini sürdürüyor.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.