CHP KKB Köse: Tarladaki kadın ırgatların koşullarında iyileştirmeler yapılmalı…

Published on:  /   Yorum yapılmamış

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Hatay´da CHP İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar ile görüşmesinin ardından Hatay İl Kadın Kolu Başkanı Filiz Haksöz ile birlikte Hatay Büyükşehir Belediyesi, Defne ve Arsuz İlçe Belediyelerine tarlada çalışan tarım işçileriyle görüştü.

Reyhanlı’da tarlada çalışan kadınların sorunlarını dinlediğini belirterek “Reyhanlı´da, toprakta çalışan topraksız kadınların hayat mücadelesine kulak verdik, koşullarına şahitlik ettik.” diyen Genel Başkan Fatma Köse,  Sabahın erken saatlerinde başlayan mesai, güneşin altında tüm gün ağır fiziki şartlarda çalışma… Gündüz tarlada, akşam yemek-bulaşık-çamaşır derken evde süren mesai. Çoğunlukla genç yaşlarında olmalarına rağmen aralarında ciddi sağlık problemleri olup tedavi olma imkanı bulamayanları var. Çünkü sosyal bir güvenceleri yok. Sağlık hakkından dahi imkansızlıklar sebebiye feragat etmek zorunda kalan kadınlar. Hayattan alacaklı olan kadınlar… İşte bu yüzden onlar için hak mücadelesini, emek mücadelesini büyütmek şart. Herkes için eşit ve adil bir Türkiye için kadın ırgatların koşullarında iyileştirmeler yapılması gerekli.” diye konuştu.

Arsuz´da yönetimle biraraya geldi

Genel Başkan Fatma Köse, CHP İlçe yönetimi, kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticileri ile belediye meclis üyelerinin de katıldığı Belediye Başkanı Asaf Güven´i  ziyaret eden tarım işçilerine yönelik çalışmaları hakkında bilgi verdi. CHP Arsuz İlçe Başkanı Mahmut Şirin´in koronavirüs salgınına yönelik yürüttükleri çalışmaları, Başkan Asaf Güven´in belediye çalışmalarında kadınlara yönelik projelerini, Kadıneli Semt Pazarlarının geldiği aşamaları dinleyen CHP  Genel Başkan Fatma Köse,  İstanbul Sözleşmesi ve kadın cinayetlerinin durdurulmasına yönelik çağrı yaptı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.