Başkan İbrahim Gül hemşerilerinin bayramını kutladı

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Belen belediye başkanı İbrahim Gül Ramazan Kurban Bayramı Dolayısıyla yayınladığı mesajda birlik ve beraberlik içinde nice bayramların kutlanması temennisinde bulundu.

Başkan İbrahim Gül açıklamasında şunları söyledi.

“Kıymetli Hemşerilerim;
Dini, milli ve kültürel değerlerimizi yaşamak ve yaşatmak hepimizin üzerine düşen en önemli görevlerdendir. Kurban cömertliktir, kurban dayanışmadır, kurban yoksulların sevindirilmesidir ve Kurban Cenab-ı Allah’a manen yaklaşmanın mübarek bir fırsatıdır. Ülkemizde ve İslam coğrafyasında hissedilen bayram havasının tüm dünya’ya yayılmasını, kesilen kurbanlarımızın ihtiyaç sahiplerine ulaşması ve Allah katında kabul olmasını dilerim.

Kıymetli hemşerilerim bu güzel günün birliğimizi ve dirliğimizi pekiştirmesini, küslük ve dargınlıkların ortadan kaldırmasını ve din kardeşlerimizle kucaklaşma günü olduğunu unutmayalım. Bayramlar toplum olarak birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygularının en yoğum yaşandığı sevgi, saygı ve hoşgörünün zirveye çıktığı mübarek günlerimizdir.
Bu vesile ile Kutsal Topraklara giderek, Hac vazifelerini yerine getiren ve tüm İslam alemine dualar eden kıymetli din kardeşlerimize kucak dolusu sevgilerimi iletiyorum.
Aile ve yakınlarımızla birlikte geçirmek için çıktığımız bayram seyahatinde sevdiklerimize kavuşabilmek için trafik kurallarına lütfen uyalım ki daha önceki acıları tekrar yaşamamamız, huzurlu bir bayram geçirilmesi için önem arz ettiğini lütfen unutmayalım.
Bu duygu ve düşüncelerle, İslam toplumlarında ve ülkemizde yaşanan tüm sıkıntıların sona ermesi umuduyla , belenli kardeşlerimin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, ülkemize ve tüm İslam âlemine barış, huzur, sağlık, sıhhat, mutluluk ve refah getirmesini yüce Rabbimden niyaz ediyorum”

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.