“Türkiye bölgede güç olacaksa önce mutfağını temizlemeli!”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Doğu Akdeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (DASİFED) yaptığı yazılı açıklamada, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini değerlendirdi.

“Kendi Mutfağımızı Düzeltmenin bölge gücü olmanın tek yolu olduğu anlayışı sürdürmelidir.’ diyen DASİFED, “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh!” anlayışı ile hareket edilerek, ‘‘Hatay 5. Teşvik Bölgesine Alınması gerektiği vurgulandı.

DASİFED Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;
‘’Milletin İradesi Hayırlı Olsun’’ 
‘’İstanbullu seçmenler ikinci defa sandık başına büyük bir katılımla gidip, demokratik görevlerini fazlasıyla yerine getirerek demokrasinin varlığını bütün dünyaya ilan etmişlerdir. Bundan sonrası 2023 yılına kadar geçecek sürede, geçici tedbirler ile değil Kalıcı Reformlarla zamanı verimli ve etkin kullanma zamanıdır. Vakit kaybetmeden ana gündemimiz olan yapısal ve ekonomik reformlara odaklanmalıyız. Risklerimizi fırsata çevirecek en büyük teşvik; ekonomimizi ve demokrasimizi güçlendirecek evrensel hukuk kuralları içinde atılacak adımlar olmalıdır.

‘‘Hatay 5. Teşvik Bölgesine Alınarak Halkın Yaraları Sarılmalı’’
Bölgemiz bazında ise: Bölge halkının sıkıntısının üzerine tuz biber olan, sosyal problemlere gebe Sığınmacı sorununu “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh!” anlayışıyla çözüp, sığınmacı kardeşlerimizin yurtlarına tez elden dönmeleri sağlanmalı, bu sorundan mağdur durumdaki Hatay’ımızı 5. Teşvik Bölgesi ‘ne alarak halkın yaraları sarılmalı, yıllardır sürüncemede bırakılan %80’i bitmiş Reyhanlı Barajı’na acilen ödenek ayrılarak 100.000’lerce dönüm araziye can suyu vermeli, Hassa Tünelini açıp, Uzak Doğu’da olduğu gibi, Hassa Özel Ekonomik Bölge Projesini gerçekleştirerek bölgeye ülke çapında ekonomik ve sosyal olarak eşik atlatmalı, bu uygulamayla Kendi Mutfağımızı Düzeltmenin bölge gücü olmanın tek yolu olduğu anlayışı sürdürmelidir.’’

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.