HBB’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Gazi M. Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı ettiği ilk ve tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, miniklerin unutamayacakları bir gün geçirmeleri için kolları sıvadı.
23 Nisan Salı günü saat 11.00 ile 15.00 saatleri arasında Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilecek olan çocuk şenliğinde yüz boyama etkinliği, palyaço, balon, pamuk şeker, çocuklara yönelik müzik eşliğinde spor ve yerel sanatçılar Hataylı çocuklar ile buluşacak.
HBB yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın da katılım göstereceği ücretsiz çocuk şenliğine; 23 Nisan’ın coşkusunu doya sıya yaşamak isteyen tüm miniklerin davetli olduğu bildirildi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ulu önder Gazi M. Kemal Atatürk’ün dünyada çocuklara armağan ettiği ilk ve tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının ve bu önemli günün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilişinin 99. Yıldönümünü coşku ile karşıladığını belirten Başkan Savaş, “23 Nisan 1920 demokratik, laik ve bağımsız Türk Devleti’nin temellerinin atıldığı ve halkın kendi geleceğine kendisinin sahip çıktığı gündür. Bu Bayram; Bağımsızlık ve İstiklaldir. Demokrasidir. Milli şuur ve milli mücadeledir. Bir milletin şahlanışı, dirilişidir. Bir devletin kurtuluşu ve yeniden kurulmasıdır. Ulu Önder Atatürk, böyle bir günü çocuklara armağan edip dünyada eşi benzeri olmayan bir bayrama çevirerek geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza duyduğu güveni ifade etmiştir. Yarınlarımızı şekillendirecek çocuklarımıza sahip çıkarak onları sağlıklı ve başarılı bireyler olarak yetiştirmek en önemli görevlerimizin başında gelmektedir.

AYDINLIK GELECEĞİMİZİN MİMARI ÇOCUKLARIMIZIN BAYRAMINI KUTLUYORUM

“Çocuklarımızın gözlerindeki ışık, yüreklerindeki sevgi ve saflık tüm dünyanın daha güzel olması için yeterli olacaktır. Yüreği sevgiyle çarpan, aydınlık geleceğimizin mimarı olan tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, dünyanın bütün çocuklarını sevgiyle kucaklıyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ilk meclisimizin kıymetli üyeleriyle milli mücadelemizin aziz şehitlerini ve kahraman gazilerini şükranla anıyorum” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.