23 Nisan İskenderun’da şenliklerle kutlanıyor

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Bu yıl 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’mızı büyük bir coşkuyla kutlayacağız.  İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği yayrına Mavi Çocuk Akademisi ve Begonvilla düğün davet organizasyon ana sponsorluğunda şenlikle kutlanacak.

İskenderun Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 21 Nisan Pazar günü 14:00 – 17:00 saatleri arasında Anıt Alanında Çocuk Şenlikleri düzenlenecek.

-Ayrıca 21 Nisan Pazar günü saat 17:00’da İskenderun Kaymakamlığı, İskenderun Belediyesi ve İskenderun Teknik Üniversitesi işbirliği ile Nihal Atakaş Camii yanında SOLO TÜRK İskenderun Gösterisi düzenlenecek.

Sarı Zeybekler 23 Nisan’ı Atatürk Fotoğrafları Sergisi ile kutlayacak

“ATATÜRK ve Dünya Çocukları” Sergisi İskenderun’da açılıyor

Sarı Zeybekler Derneği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarıçerçevesinde İskenderun Belediyesi Sanat Galerisinde 50 adet fotoğraf ile yeni bir sergi Hatay halkı ile buluşturacak.

23 Nisan’ı Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğin teminatı olan dünya çocuklarına armağan ettiğini ifade eden Sarı Zeybekler Derneği Genel Başkanı Nevzat Kurt şunları söyledi:

“Türkiye Cumhuriyeti, çocuklara çok değer veren temeller üzerine kurulmuştur. Atatürk tarafından Türk ve dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, Atatürk’ün çocuklara verdiği değeri fotoğraflar ve videolarla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yeterince anlatılmadığı günümüzde, O’nun ülkülerini, ideallerini, inkılaplarını ve en büyük emaneti Cumhuriyeti daha iyi anlatmak için özellikle çocuklara yönelik “ATATÜRK ve Dünya Çocukları” temalı bir sergi açacağız.

Bu sergimizde Yönetim Kurulu üyemiz ve aynı zamanda fotoğraf sanatçısı olan Banu Demirkent’in farklı ülkelerde çektiği fotoğrafların yanısıra Atatürk’ün çocuklarla da olan fotoğraflara yer verdik.

23 Nisan Salı günü saat 14:30’da açılışını yapacağımız sergimiz 26 Nisan Cuma günü saat 17:00’de sona erecektir.

Sergi boyunca Atatürk ve dünya çocukları temalı sinevizyon gösterisinin de olacağı ücretsiz gezilebilinecek sergimize tüm Hatay halkını davet ediyoruz.”

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.