TGC’de 46. Olağan Genel Kurulu heyecanı başladı

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 46. Olağan Genel Kurulu başladı. Genel Kurulun birinci günü Cağaloğlu’nda bulunan TGC Burhan Felek Konferans Salonu’nda tamamlandı. TGC Başkanı Turgay Olcayto, toplantıda yaptığı konuşmada mesleğin geleceği için verdikleri mücadeleyi sürdürmeye devam edeceklerini belirtti.

İSTANBUL-Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Burhan Felek Konferans Salonu’nda bugün başlayan 46. Genel Kurulu’nun birinci günü tamamlandı. 18 Nisan 2019 Perşembe günü aynı yerde yapılacak seçimde Turgay Olcayto’nun Bağımsız Bağlantısız  Özgür Gazetecilik Grubu ile Sedat Bakıcı’nın Değişim, Özgür Gazetecilik ve Emek Grubu yarışacak.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 46. Olağan Genel Kurulu’nun birinci günü  17 Nisan 2019 Çarşamba günü saat 10.30’da Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla, ölen ve öldürülen gazeteciler adına bir dakikalık saygı duruşuyla başladı. Divan Başkanlığı’na Taylan Erten, Başkan Yardımcılığına İhsan Kani Atmaca, yazmanlığa Baturhan Koçak ve Fatma Batukan Belge seçildi.

AKLAMA OYLAMASI YAPILDI
Simit Sarayı ve Uludağ İçecek ikram sponsorluğunda yapılan Genel Kurulun açılış konuşmasının ardından Yönetim Kurulu, Çalışma ve Hesap Raporları ile Denetim Kurulu raporları okundu. Başkan Turgay Olcayto, basın ve düşünceyi ifade özgürlüğü önündeki engellerin kaldırılması ve gazetecilerin özlük hakları konusunda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Olcayto yaptığı konuşmada gazeteciliğin suç olmadığını, demokrasinin yeşermesi için gazetecilik mesleğinin yapılabilir olması, düşünceyi ifade özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılması gerektiğini ifade etti. Faaliyet Raporu hakkında Genel Sekreter Sibel Güneş açıklama yaptı. Hesap Raporunu  Ahmet Özdemir, Denetim Kurulu Raporu’nu Ercüment Erkul okudu. Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu ibra edildi.

2019-2020-2021 bütçe tasarıları incelenerek kabul edildi. Oylamadan sonra dilekler bölümünde Emeğe Saygı Grubu’nun Başkan Adayı Sedat Bakıcı seçilirse yapacağı faaliyetler hakkında TGC üyelerini bilgilendirdi.

Daha sonra Genel Kurula katılan TGC üyelerinden  Musa Alioğlu, Orhan Uğuroğlu, Erdoğan Arıpınar, Taylan Sorgun, Olay Tan, Orhan Karaveli, Seraceddin Zıddıoğlu, Cemil Özyıldırım, Mustafa Arslan, Hüsniye Karakoyun ve İhsan Yılmaz söz alarak görüşlerini açıkladılar.

TGC SEÇİMLERİNDE OY NASIL KULLANILACAK?
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Kurulu’nun ikinci günü olan18 Nisan 2019  Perşembe günü 09.00-17.00 arasında oy kullanılabilecek. Blok listelerde değişiklik yapılamayacak. Seçimde isteyen üyeler verilen boş oy pusulasını kullanarak karma liste de yapabilecek.

Bağımsız adayların isimleri de karma listeye yazılacak. Üzerinde değişiklik yapılan blok listeler ile adaylık başvurusu yapmamış isimlerin yazıldığı karma listeler tümüyle iptal edilecek.

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.