İskenderun Belediyesi’nde Fatih Tosyalı Dönemi

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Belediyesi yapılan yerel seçimlerin ardından ilk meclis toplantısını yaptı. Saygı duruşu ardından İstiklal Marşı’nın okunması ve Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması daha sonra da Karaağaç Asri Mezarlıktaki Şehitlik ziyaretinde bulunan İskenderun Belediye Meclisi ilk oturumunu gerçekleştirdi.

Fatih Tosyalı Başkanlığında bu gün saat 09.00’da toplanan meclis, gündemindeki 12 maddeyi görüşerek karara bağladı.

Belediye Meclisi Divan Katipliğine; Gül Nalcı, Mikail Yıldırım,

Belediye Meclis Başkan Vekilliklerine; Bestami Bilgili ve İbrahim Yavuz,

Belediye Encümen Üyeliğine; M.Ali Dokuzoğlu, Emir Selim Yazar, Tayfun Boda,

Plan ve Bütçe Komisyonu üye sayısının tespiti ve üye seçimi hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan oylamada Muharrem Dingil, Seçkin Yıldırım Öz ve Murat Kayış oy birliği ile seçildi.

İmar Komisyonu üye sayısının tespiti ve üye seçimi hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi,sonucunda yapılan oylamada Erdem Ünlü Çetinkaya,Mehmet Ünivar ve İlhan Cengiz Gürpınar oy birliği ile seçildi.

İskenderun Körfez Katı Birliği Meclisinde görev yapmak üzere 1 adet asil, 1 adet yedek üyenin seçilmesi ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan oylamada Asil üye olarak Adnan Mursaloğlu yedek üye olarak da Halil Aygan oy çokluğu ile seçildi.

Gayrimenkul Satış Komisyonunda görev yapmak üzere 1 adet asil, 1 adet yedek üyenin seçilmesi ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan oylamada Asil Üye Osman Günay Yedek üye olarakda Erdal Keleş oy çokluğu ile seçildi.

Bu gün yapılan ilk meclis oturumunda şeffaf ve denetime açık bir yönetim anlayışı çizen İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 250 bin İskenderunlu’yu ve 45 mahalle muhtarını denetleyici olmaya davet etti.

Meclisin Tatil ayının belirlenmesi ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda meclisin Haziran ayında tatil yapması oy birliği ile karar verildi.

Belediye Başkanlığının 2018 Yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi ile ilgili Strateji ve Geliştirme Müdürlüğü teklifi,oy çokluğu ile kabul edildi.

Denetim Komisyonu Raporu hakkında meclise bilgi verildi.

Belediyemizde çalışan kamu personeline Sosyal Denge Tazminatı ödenmesi, ödenecek tutar ile ilgili sözleşme içeriğinin belirlenmesi ve yetkili sendika ile Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi imzalanması için Belediye Başkanı Mehmet Fatih TOSYALI’ya yetki verilmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi oy birliği ile kabul edildi.

12.2014 Tarih ve 157 sayılı meclis kararı ile yürürlüğe giren İskenderun Belediyesi Sosyal Yardım Yönetmeliğinin 10. Maddesi gereğince Değerlendirme Kurulunun oluşumu için her siyasi partiden birer üye seçilmesi ile ilgili Özel Kalem Müdürlüğü teklifi sonucunda Erdal Keleş, Abidin Güney ve Sedat Bakır’ın seçilmelerine oy birliği ile karar verildi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.