Kırıkhan’da 1. Uluslararası Resim Sergisi

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Türkiye’nin ünlü Ressamları Hatay’ın kırıkhan ilçesinde buluşuyor.
Hatay’ın Kırıkhan ilçe Belediyesinin organizasyonuyla Türkiye’nin ünlü ressamlarını ilçede konuk ediyor.
Ülkemizdeki sanatçıların son eserlerinin sergilendiği 1.Uluslararası Karma Resim sergisi gezenlerin beğenisini topluyor.
05-19 Nisan 2019 tarihleri arasında Kırıkhan Kanatlı Caddesi Belediye Karşısı eski ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasında Türkiye’nin ünlü ressamlarının da katılacağı ve ülkemizdeki sanatçıların son eserlerinin sergileneceği 1.Uluslararası Karma Resim sergisi düzenleniyor.
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, sergi ile ilgili yaptığı açıklamada; “Bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz bu etkinlikte Türkiyenin en ünlü ressamlarını Kırıkhan’da buluşturuyoruz. Bu etkinlikteki amacımız ülkemiz sanatçılarının son eserlerini bir arada sergilemek, sanat ortamımıza yeni eserler kazandırmaktır.
Geleneksel hale getireceğimiz bu etkinlikte katılımcı sanatçılarımızı ilçemizde misafir edip Hatay’ın tarihi, doğal güzellikleri, kültürel ve insani değerleriyle,  birlikte ilimizin birey ve toplum yaşamından kesitleriyle sanatçılarımızı tanıştırmaktır. Etkinlikte oluşturulan sanat koleksiyonunda farklı başlıklar adı altında sergilerimiz olacak. 15 Nisan Dünya Sanat Gününde sergilemeye açık olan eserler 21:30’a kadar vatandaşlarımız tarafından gezilebilecektir. Hazırladığımız bu etkinlikle Çağdaşlaşma ve çağdaş sanat bilincinin göstergesi olarak oluşturulan sanat değerleriyle, tarihi dokumuzu daha da zengin ve görünür kılmayı hedefliyoruz. ” dedi.
Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.