TOBB MEYBEM ve İTSO Heyeti Filmar Filtreye Ziyaret

Published on:  /   Yorum yapılmamış

TOBB MEYBEM ve İTSO Heyeti Filmar Filtreyi ziyaret ederek alınması gereken zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesi ile ilgili bilgiler verdi…

 

Alınması gereken zorunlu Mesleki Yeterlilik belgeleri ile ilgili TOBB MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Ahmet Saygın Baban, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter ve İTSO Dış Ticaret Memuru Meltem Kartal, Arsuz bölgesinde faaliyet gösteren Filmar Filtreyi ziyaret ederek bilgiler verdiler.

TOBB tarafından kurulan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilen MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Saygın Baban Arsuz Bölgesinde faaliyet gösteren aynı zamanda İTSO üyesi olan Filmar Filtre yönetim kurulu başkanı Cemal Saçan ile bir araya geldi.

Ziyarette ilk olarak söz alan İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, “TOBB bünyesinde faaliyet gösteren TOBB MEYBEM A.Ş’nin Genel müdürü Saygın Baban ile birlikte bu gün sanayicilerimizi geziyoruz.  Alınması gereken zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesi ile ilgili işletmelerimizi bilgilendiriyoruz. Bu konu ile ilgili çalışma yapılmış olabilir. Biz de verilen hizmetleri en yetkili kişiler tarafından üyelerimize iletmek, eksiklikleri veya ihtiyaçlarını gidermek. İçin bilgiler veriyoruz. 2019 yılı sonuna kadar işletmelerimiz TOBB MEYBEM’in sunmuş olduğu Mesleki Yeterlilik Belgesi alma kurslarına katılması ve bu belgeleri almaları durumunda hem bu kurslardan ücretsiz faydalanacaklar, hem de Teşviklerden istifade edebileceklerdir. TOBBB MEYBEN’in üyelerimize sunduğu bu hizmeti sizlere anlatmak için buradayız” şeklinde konuştu.

TOBB MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Ahmet Saygın Baban, Filmar Filtre Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Saçan’a  alınması gereken zorunlu Mesleki Yeterlilik belgesi ile ilgili bilgiler vererek; “2015 yılında Çalışma Bakanlığı tarafından Mesleki yeterlilik Belgesi alınması zorunla hale getirilirken,  Hatay genelinde de TOBB MEYBEM A.Ş bu konuda kapsamlı çalışmalarına başladı. İTSO bünyesinde de Temsilcilik Ofisimiz de faaliyetlerine başlamıştır. Biz Ankara’dan geldik ancak, Türkiye genelinde tüm Ticaret Odalarında temsilcilik ofislerimiz mevcuttur. Bölgemizdeki firmalarımıza daha hızlı hizmet edebilmek adına çalışmalar yapılmaktayız. Temennimiz firmalarımızın bu imkânlardan faydalanmaları ve zorunlu olan bu belgeleri bir an önce almaları kendi iş sağlığı ve güvenliği açısından hayati önem taşımaktadır. TOBB olarak verilen bu hizmetlerden faydalanılması işletmelerimiz için avantajdır. 2019 yılına kadar ücretsiz olan bu uygulama yıl  sonundan itibaren ücretli hale gelecektir. Özellikle Vinç Operatörü kaynak ve ağır sanayide çalışan ve 117 iş kolunda faaliyet gösteren işletmelerimizin Mesleki Yeterlilik belgesi almaları gerekmektedir. Her çalışanın belgesi olması gerekiyor. Alınan bu Mesleki yeterlilik belgesi bir nevi ehliyet görevi görmektedir” şeklinde bilgiler verdi.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile Filmar Filtre  Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Saçan, ise; “İşletmemizde çalışanlarımıza yönelik gerekli belge alınması için hassas hareket ediyoruz. TOBB MEYBEM  ve  İTSO’nun da bölgemizde işletmelerimizin menfaatine olan bu uygulamayı başlatmalarından ve sizlerin buraya kadar gelip bizleri bilgilendirmenizden dolay teşekkür ediyoruz. İşletme olarak zaten bizler,  önce İş Sağlığı ve İş güvenliği diyoruz. İş yerinde çalışanlarımıza yönelik alınması gereken Mesleki Yeterlilik Belgesi konusunda bir çalışma yaparak, bu konu ile ilgili gerektiğinde sizlerle birlikte çalışmaktan mutluluk duyarız. TOBB MEYBEM’in bu hizmeti hem ücretsiz vermesi hem de teşvikler konusunda destek olması ise bizleri dolayısıyla memnun etmiştir” şeklinde konuştu.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.