Lütfü Savaş: “Sporda kazanılan başarı tesadüf değil”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Radyospor kanalının canlı yayın konuğu olarak kentteki sportif başarıları değerlendirdi.


Hatayspor‘ un Türkiye Kupası’nda Süper Lig Lideri Başakşehir’i elemesini değerlendirerek düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, kazanılan bu başarının tesadüf olmadığını belirtti.

Kentin spordaki başarısının 10 yıllık çalışmanın ürünü olduğunu ifade eden Lütfü Savaş, “Hatayspor  3 sene önce 3. Lig’e düşme tehlikesi ile karşı karşıyaydı. O zaman takımı biz devraldık. Takımın önce kümede kalmasını sağlayıp sonra doğru adımlar atarak Hatayspor’u 1. Lig’e taşıdık. Mütevazı kadrolarla bunu başardık. Bununla beraber Hatay Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol Takımımız da 3 yılda 2 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazandı. Bu sene Euroleague’de mücadele ediyoruz. Satranç takımımız son 4 yılda 2 kez Süper Lig şampiyonu oldu. İşitme engelliler futbol takımımız ve sutopu takımımız en üst liglerde mücadele ediyor. Voleybol takımımız da 1. Lig’de şampiyonluk kovalıyor” dedi.

Kentin Suriye’deki savaştan ekonomik, sosyolojik ve psikolojik olarak olumsuz etkilendiğini ve bunu da bir nebze olsun sporla telafi etmeye çalıştıklarını ifade eden Lütfü Savaş, Hatayspor’un çeyrek finaldeki rakibinin kim olacağı sorusuna da “ Biz son iki maçta 1. Lig ve Süper Lig liderini yendik. Onun için bence diğer takımlar bizimle eşleşmek istemeyeceklerdir. Hangi rakip gelirse gelsin biz kendi topumuzu oynayacağız” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.