ÇANAKKALE RUHU” TEK KAMPÜS OKULLARI’NDA TEKRAR CANLANDI

Published on:  /   Yorum yapılmamış

TEK Kampüs Okulları öğrencilerine, başarılarla dolu tarihlerini öğretmek ve örnek alacakları kahramanları tanıtmak amacıyla önce “Çanakkale Zaferi” konulu bir konferans verildi, ardından da savaşın izlerini taşıyan silah ve teçhizatlardan oluşan “Çanakkale Müzesi ve Fotoğraf Sergisi” düzenlendi.

Çanakkale Müzesi Organizasyon Yöneticisi Suat Yılmaz’ın konuşmacı katıldığı konferans ve sergi sırasında öğrencilerimiz duygulu anlar yaşadı. Bu günlere gelebilmemiz için kendilerini canlarıyla kanlarıyla toprağa veren ecdadımızın, yaptığı fedakârlıkların iyi anlaşılabilmesi gerektiğini belirten Yılmaz, “Geçmişinden ders alan milletler geleceklerinden bahtiyar olanlardır. Bizlere düşen gelecek nesillerimizi tarihini bilen ve ondan ders alan eğitimli insanlar olarak yetiştirmektir.” Diye konuştu. TEK Kampüs Okulları’nda gün boyu açık kalan Çanakkale sergisine katılım yüksek oldu.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.