Bakanlıktan Çevre için ‘Sıfır Atık Projesi”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının başlatmış olduğu ve  Cumhurbaşkanının eşi Emine Erdoğan’ın ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında okullarımızda oluşan tüm atıkların ayrıştırılması, toplanması ve geri dönüşüme gönderilmesi için start  verildi.
Okullarımızda oluşan kağıt,  plastik, metal, cam atıkları gibi ambalaj atıkları sınıf sınıf ayrılarak geri dönüşüm fabrikalarına gönderilecek. Ayrıca bu proje ile atık piller, bitkisel atık yağlar ve elektronik atıklarda ayrı toplanacak ve kayıt altına alınacak.
Atık yağlardan biyodizel elde edilecek, atık piller ve elektronik atıkların ise ağır metal içerikleri geri dönüştürülerek ekonomimize fayda da sağlanmış olacak.
Payas Kaymakamlığı, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Payas Belediyesi ile iş birliği protokolü imzalanarak proje başlatıldı.
Proje kapsamında tüm okullara geri dönüşüm kutuları kağıt-cam-plastik-metal ve atık pil ,e atık kutuları dağıtılacak. Tüm atıklar belirlenen zamanlarda düzenli bir şekilde belediyemiz tarafından toplatılacak ve geri dönüştürülmek üzere fabrikalara gönderilecektir. Ayrıca tüm okullarımıza eğitim-bilgilendirme çalışmaları yapılacak..
 
Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.