“ETNOGRAFYA’DAN ANITKABİR’E ATATÜRK” SERGİSİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ.

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Sarı Zeybekler Derneği 10 Kasım Atatük’ü Anma programı çerçevesinde İskenderun İskelesi’nde 30 adet fotoğraf ile yeni bir sergi açarak az bilinen Atatürk fotoğraflarını Hatay halkı ile buluşturdu.

İskelede açılan Atatürk sergisi sergiye gelenler tarafından ilgi ile izlendi. Sergiye Vatan Partisi, Türkiye Liseler Birliği ve Türkiye Gençlik Birliği yöneticileri gezdi.

ETNOGRAFYA’DAN ANITKABİR’E ATATÜRK” adı altında açılacak olan sergi hakkında bilgi veren araştırmacı gazeteci/yazar az bilinen Atatürk fotoğraflarını Hatay halkı ile buluşturmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadığını ifade eden Nevzat Kurt devamla şunları söyledi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yeterince anlatılmadığı günümüzde, O’nun ülkülerini, ideallerini, devrimlerini ve en büyük emaneti Cumhuriyeti daha iyi anlatmak için sergilerimizi açmaya başladık. Bu sergimiz de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm tarihi olan 10 Kasım 1938’ten başlayıp Etnografya’dan Anıtkabir’e nakli günü olan 10 Kasım 1953 tarihine kadar ki fotoğraflardan oluşuyor.

Sarı Zeybekler Derneği Genel Başkanı Nevzat Kurt, sergiyi gezenlere her fotoğrafın hikayesini anlattı. Kurt ^”Biz atamızın ölüm yıl dönümünde bir etkinlik yapma kararı aldık. Gazi Mustafa Kemal’in Etnografya’dan alınıp, Anıtkabire defnini gösteren fotoğrafları hem anlatarak, hem de görsel olarak, İskenderun halkı ile buluşturduk. Yoğun ilgi gördü, daha önce başka ilde açmıştım.”dedi.

HÜSEYİN GÜLER

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.