“ETNOGRAFYA’DAN ANITKABİR’E ATATÜRK” FOTOĞRAF SERGİSİ

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Sarı Zeybekler Derneği 10 Kasım Atatük’ü Anma programı çerçevesinde İskenderun İskelesi’nde 30 adet fotoğraf ile yeni bir sergi açarak az bilinen Atatürk fotoğraflarını Hatay halkı ile buluşturacak.

Sarı Zeybekler Derneği Başkanı Nevzat Kurt az bilinen Atatürk fotoğraflarından oluşan sergilerini açmaya devam ediyor.

“ETNOGRAFYA’DAN ANITKABİR’E ATATÜRK” adı altında açılacak olan sergi hakkında bilgi veren araştırmacı gazeteci/yazar az bilinen Atatürk fotoğraflarını Hatay halkı ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Nevzat Kurt,“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yeterince anlatılmadığı günümüzde, O’nun ülkülerini, ideallerini, devrimlerini ve en büyük emaneti Cumhuriyeti daha iyi anlatmak için sergilerimizi açmaya başladık. Bu sergimiz de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm tarihi olan 10 Kasım 1938’ten başlayıp Etnografya’dan Anıtkabir’e nakli günü olan 10 Kasım 1953 tarihine kadar ki fotoğraflardan oluşuyor. 30 adet fotoğraftan oluşan sergimizi bu kez daha önce yapılmamışı yaparak İskenderun İskelesi’nde açmaya karar verdik. 10 Kasım’da gün boyu devam edecek ücretsiz sergimize Hatay halkını davet ediyoruz.” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.