AĞAÇLARDA SONBAHAR BUDAMASI SÜRÜYOR

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Belediyesi kent genelinde ağaçların mevsimlik budama çalışmaları başlattı. Çalışmalar ile ağaçların yaklaşan kış aylarına daha hazır bir şekilde girmeleri hedefleniyor.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler vererek,“ Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz, cadde, sokak ve parklarda ağaç budama çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler kent genelinde bulunan parklarda, yeşil alanlarda ve refüjler de budama çalışmalarını yaparak, ağaçları kışa hazırlıyor” dedi.

Sürdürülen çalışmalar hakkında da bilgi veren İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, bitkilerin bahar ayında daha sağlıklı olması için sonbahar budamasının yapıldığını belirterek; “Mahallelerde bulunan parklarda bakım-onarım ve yenileme çalışmalarının ardından ağaçların bahara daha sağlıklı olması için sonbahar budamasına başladık.  Kent merkezinde bulunan yeşil alan, park ve özellikle yol kenarlarında bulunan ağaçların trafik açısından tehlike arz etmesi ve görüş alanını kapatılması yüzünden ekiplerimiz tarafından budama çalışmaları yapılıyor. Budama çalışmalarımızın büyük bir özenle yürütülerek, ağaçların yere sarkan dalların temizlenmesi, kuruyan ve tehlike arz eden ağaçlar budanarak bakımları yapılıyor”şeklinde konuştu.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.