TROYA’DA HBB RÜZGARI ESTİ

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, ‘2018 Troya Yılı’ etkinlikleri kapsamında 26-30 Ekim tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenen 2. Uluslararası Troya Halk Dansları Festivali’ne katıldı.

Çanakkale Folklor Araştırma Derneği ve Gençlik Spor Kulübü (ÇAFAD), Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen festivalde Türkiye’den, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne, Ukrayna’dan Gürcistan’a kadar 8 ülkeden katılan folklor grupları gösterilerini sergiledi.

Çanakkale’ye bağlı Troya Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne kabul edilişinin 20’nci yılı dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilen ‘2018 Troya Yılı’ etkinlikleri kapsamında kordon boyunda gerçekleştirilen festivalde, Türkiye’den katılan tek halk oyunları ekibi olarak hem Hatay’ı hem de ülkemizi başarı ile temsil eden HBB ekibi, birbirinden renkli yöresel danslar ile katılımcıları büyüledi.

Hatay’ı böylesi güzel bir organizasyonda temsil etmenin haklı gururunu yaşayan HBB Halk Oyunları Ekibi, her zaman sporun ve sporcunun yanında olan, Hatay’ı ulusal ve uluslararası arenada en iyi şekilde temsil edilmesine vesile olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkürlerini iletti.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.