İTSO   Ekim Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İTSO Ekim Ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

11-14 Ekim tarihleri arasında İTSO Yönetim kurulu üyelerinden oluşan Heyet’in Romanya Köstence ziyareti hakkında Meclis üyelerine sine vizyon destekli olarak  bilgiler veren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz;“Değerli meclis üyesi arkadaşlarım, odamız tarafından yapılan Bükreş, Ordu,Giresun, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odaları ve son olarak gerçekleştirdiğimiz Köstence Ticaret Odası Kardeş Oda protokollerimizin ayrıca Bosna Hersek İşbirliği protokollerimizin tek bir ortak amacı bulunmaktadır.Yapmış olduğumuz bu çalışmalarla oda üyelerimizin; yurtiçinde ve yurtdışında birlikte çalışmak isteyebileceği firmalarla güvenli temas noktası oluşturarak, karşılıklı işbirliği oluşturmayı hedefliyoruz.Bu noktada, siz değerli meclis üyelerimizin özveri ve gayretleriyle meslek komitelerimize, meslek komitesi üyelerimiz aracılığıyla da tüm üyelerimize aktarılacak bu hususların oldukça önemli olduğuna inanıyoruz.

Bu çalışmalarla, Romanya’ya ve Bosna Hersek’e yatırım yapmak isteyen, pazarını bu yönde genişletme amacı olan üyelerimize her konuda destek olunacak resmi temas noktaları sağlamış olduk. Ayrıca Ordu, Giresun ve Trabzon ile yapılacak ticarette de her konuda yardım alabileceğiniz irtibat noktaları sağladık. Oda Yönetim Kurulu olarak yapmış olduğumuz bu girişimler önümüzdeki süreçte ticaretimizi genişletmek noktasında fayda sağlayacaktır. Değerli arkadaşlarım, sizlerle çok kısa olarak paylaşmak istediğimiz bir husus daha bulunuyor. Devletimiz tarafından başlatılan Enflasyonla Topyekûn mücadele kampanyasının önemine ve gerekliliğine değinmek istiyoruz. Geçtiğimiz günlerde oda olarak bu mücadeleye olan desteğimizi Hatay’daki diğer oda ve borsalarla ortak bir basın açıklamasıyla duyurduk. Buradan sizlere yeniden çağrı yapmak istiyoruz. Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na katkı sağlamak isteyen tüm firmalarımızdan ürün ve hizmetlerde yılsonuna kadar 3 ay süreyle en az %10 indirim taahhüdü vermelerini rica ediyoruz. Tamamen gönüllülük esasına dayalı olan bu mücadelenin, ülkemiz açısından oldukça önemli olduğunu ve her kesimin sahip çıkması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

İTSO Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter ise,18 – 20 Ekim 2018 tarihleri arasında Silifke Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Mersin Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ve Mersin Deniz Ticaret Odası’nın katkılarıyla  düzenlenen Liderlik Akademisi ve Strateji Çalıştayı hakkında sine vizyon destekli olarak Meclis üyelerine sunum yaptı.

İTSO olarak Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Meclis Üyelerimiz ve Odamızın Genel Sekreteri’nden oluşan 20 kişilik bir heyet ile bu organizasyona katılım sağladıklarını anlatan İTSO Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter konuşmasının devamında ise; “Bu çalış tayda verilen konferanslar, paneller ve yapılan etkinlikler hakkında sizlere çok kısa bilgi aktarmak istiyoruz.

Değerli arkadaşlarım, Liderlik Akademisi ve Strateji Çalıştayı’na, Kıbrıs Başbakanı Sayın Tufan Erhürman, TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Sayın Turgay Deniz, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Ahmet Çamsarı  mülki amirler ve birçok Ticaret ve Sanayi Odası’nın yetkilileri katılım sağlamıştı. Söz konusu çalıştay, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası’nın Tanıtım Video’sunun izlenmesinin ardından, protokolün üst düzey yetkilileri tarafından yapılan açılış konuşmalarıyla başlamıştır. Sonrasında TOBB Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu, yeni icat ve buluşların öneminin altını çizen, ayrıca girişimcilik ruhun desteklenmesinden bahseden kısa bir konuşma gerçekleştirmiştir. Başkanımızın konuşmalarının ardından, Kalkınmanın Anahtarı Girişimcilik konulu bir panel düzenlenerek, girişimci bakış açısının, bir ülkenin geleceğini nasıl etkilediği ve şekillendirdiği anlatıldı. İTSO heyeti olarak Silifke’de düzenlenen Çalıştay oldukça verimli geçti diyebiliriz” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.  Silifke’de gerçekleştirilen Çalıştay’a katılan İTSO Meclis üyeleri de görüşlerini dile getirdiler. İTSO Ekim ayı Meclis toplantısında gündemde  görüşülen konularda oy birliği ile kabul edildi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.