Asi Nehrinde betonlama çalışması

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Asi Nehri’ni atıksulardan arındırma, kötü kokulardan kurtarma ve temiz olması amacıyla yaptığı dev kanalizasyon hattı çalışmalarını sağlamlaştırmak amacıyla betonarme çalışmasını sürdürüyor.

Vatandaşların rahat bir nefes almasını sağlayacak çalışma kapsamında döşenen boruların Asi’de akan sudan zarar görmemesi için betonlama yapılarak daha sağlam bir hale getirildiğini bildiren Genel Müdürlük, geçen sene yapılan çalışmada 1300 metrelik bir alanın betonarme yapıldığını ve bu sene başlayan ikinci etapta ise 900 metrenin beton gömlek yapıldığını aktardı.
Akdeniz’e dökülen Asi Nehri’nin merkez ilçelerden akan evsel atıklardan kaynaklı kirliliğin önüne geçmek için yapılan çalışmaların kapsamlı şekilde ilerlediğine dikkat çeken Genel Müdürlük, toplamda döşenecek olan 4 bin 493 metre uzunluktaki kanal hattının 2 bin 850 metresinin döşendiğini açıkladı.
Merkez ilçe Defne’ye bağlı Turunçlu’dan ve Antakya’da bulunan Kavaslı Köprüsü’ne kadar Asi yatağı üzerinden çalışması süren kanal hattının 1200’lük ebattaki dev betonarme borularla inşa edildiğini aktaran İdare, Projenin tamamlanmasıyla ve kanal bağlantılarının yapılmasıyla birlikte Asi Nehri’ne kentin iki yakasından dökülen atıksuların bertaraf edileceğini ve kötü kokuların önüne geçileceğini vurguladı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.