Belen ve Payas’ın PAMEK işbirliği

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Payas Belediyesi tarafından Belen ilçesinde mesleki, kültürel, sanatsal ve sportif amaçlı düzenlenecek Payas Mesleki Eğitim Kurslarının (PAMEK) tanıtım ve işbirliği protokol imzaları, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu ve Payas Belediye Başkanı Bekir Altan tarafından atıldı.

 

Belen Belediyesi ve Payas Belediyesi arasında gerçekleştirilen protokol imza töreni Belen Belediyesi Yaşam Kompleksi Havuzbaşında gerçekleştirildi.

Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu ev sahipliğinde gerçekleşen imza törenine, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Şahan ve Halk Eğitim Müdürü Mehmet Akça, Belen Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyeleri ile basın mensupları katılım gösterdi.

 

Kahvaltılı gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak söz alan PAMEK Koordinatör Yardımcısı Mustafa Özsoy proje hakkında bilgiler verdi.

 

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan yapmış olduğu konuşmanın başında, Payas Belediyesinin değişen logosu ile ilgili bilgi verdi. Ardından Belen ve Payas’ın tarihten gelen birlikteliğinin bugün yeniden yeşerdiğini dile getirerek, bizler artık iki kardeş belediyeyiz, bu birlikteliğimiz antmış olduğumuz imza ile tarihsel bir anlam kazandırdık. Bugün ki imzamızla geçmişte olduğu gibi Belen ve Payas beyleriyle nasıl omuz omuza vermiş ise bugün de biz Belediye Başkanları olarak bugün omuz omuza bir araya geldik. İfadelerini kullandı. Ve yapılan protokolün İlçemiz Belen’e katkı sağlaması noktasında başarılar diledi. Ve bu imzanın ardından bundan sonraki süreçte tüm projelerde sırt sırta çalışacaklarını ifade etti.

 

Ardından konuşan Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu; Payas Belediye Başkanımız Bekir Altan’ın Öncülüğünde kurulan ve açıldığı günden bu yana Payas’ın mesleki kurslar anlamında çehresini değiştiren ve Türkiye’nin en büyük donanımlı eğitim projesi Payas Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (PAMEK) ile Belen Belediyesi tarafından yapılan işbirliği protokolü ile ilçemizde mesleki kurs eğitimi almak isteyen 7’den 77’ye tüm halkımızın yararlanabileceği ve Milli Eğitim Bakanlığı ve Halk Eğitim Merkezi onaylı sertifika vererek, kalifiye eleman sıkıntısı çeken mesleklerin eleman ihtiyacını karşılama yönünde dev bir işbirliği protokolüdür. İlçemize hayırlı olur inşallah, emeği geçen herkese, çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.