‘Endüstride Otomatik Kontrol ve Ölçü Teknikleri’ eğitimi

Published on:  /   Yorum yapılmamış

(İTSO) Eğitim Vakfı ve Aygen Met.Ltd.Şti sahibi ve Meclis Başkan yardımcısı Erol Aygen’in, organizasyonu ile bölgemizde faaliyet gösteren Üst düzey sanayici ve yöneticilere, ‘Endüstride Otomatik Kontrol ve Ölçü Teknikleri’ konusunda eğitim verildi.

Dünyamız, endüstriyel gelişim sürecini çok hızlı bir şekilde yaşamaktadır. Bu süreç içeresinde sürekli eğitime teknolojiyi yakından takip etmeye büyük bir ihtiyaç duyulmaktadır. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası da, bu duyarlılıkla hareket ederek, bölgemizde faaliyet gösteren üst düzey sanayici ve yöneticilerine yönelik ‘Endüstride Otomatik Kontrol ve Ölçme Teknikleri’ konusunda eğitimler veriyor .

Eğitim öncesi konuşma yapan İTSO Meclis Başkanı Servet Ugutmen; “Teknoloji hayatımızın her anında ve üretimin de içinde yer almaktadır. Artık Endüstri 4.0 ve son teknolojik makinalarla çalışmalar yapılmaktadır. Bu günkü toplantının amacı da bu yönde. Eğitimin faydalı geçmesini temenni ediyorum” dedi.

İTSO Eğitim Vakfı Başkanı Doğan Erten ise, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Vakfı ve Yönetimi olarak maddi durumu yerinde olmayan öğrencilere burslar veriyoruz. Bunun yanında bölgemizde üst düzey mesleki eğitimler de  verdirmeyi planlıyoruz. İTSO Vakıfı olarak düzenlemiş olduğumuz bu eğitimlerin faydalı geçmesini temenni ediyorum” şeklinde ifadelere yer verdi.

Eğitimin organizasyonunda önemli gayretleri olan Aygen Mekatronik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi sahibi Erol Aygen ise eğitim öncesi yaptığı konuşmasında; “Bizim bu toplantıdaki temel amacımız, sizin gibi gençleri bir araya getirerek, fikir alış verişinde bulunmak ve bu bölgede hayal ettiğimiz Körfezimiz için hayati önem taşıyan projeleri hayata geçirmek istiyoruz. Bunun yanında bu eğitime katılarak, İTSO Eğitim Vakfına da destek oluyorsunuz. Bu paralar fakir öğrencilerin eğitimlerinde kullanılacak. Düzenlemiş olduğumuz bu eğitimin faydalı geçeceğine inanıyorum” dedi.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da, eğitime katılan iştirakçilere ve eğitim veren yöneticilere teşekkür ederek, İTSO olarak her zaman bölge ekonomisine değer katacak projelere destek verdiklerini ifade etti.

ELİMKO şirket üst düzey yöneticilerinden Elektronik Mühendisi Malik Aviral ve fizik mühendisi Kamil Gürsel  tarafından ‘Endüstride Otomatik Kontrol ve Ölçü Teknikleri’ konusunda  sine vizyon destekli olarak eğitim verildi. Tam gün süren eğitimin bitiminde ise katılımcılara belgeleri verildi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.