İçişleri Bakanı Soylu: “Belen’le beraber tüm dünyaya meydan okuyacağız”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Belen’deki coşkuya hayran kalan T.C. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Belen’den dünyaya meydan okudu.

Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Belen Protokolü ve halk tarafından karşılanan Bakan Soylu, Belenlilere hitaben “Size bir şey söyleyeceğim. Bunu hiçbir yerde söylemedim. Ama burada söylüyorum. Ben Trabzon Milletvekiliyim. 16 Nisan’da ilk kez Belen’in seçim sonucunu takip edeceğim ve Belenle beraber tüm dünyaya meydan okuyacağız.” Dedi. Bakan Süleyman Soylu’nun konuşması “Ya Allah Bismillah Allahu Ekber”, “Tek Vatan, Tek Bayrak, Tek Millet, Tek Devlet” sloganları ile sık sık kesildi.

Bu gün sabah saat 11.00’de Hatay’a Adana üzerinden gelen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay’ın ilçelerini tek tek ziyaret etti. Belen’e seçim otobüsü ile gelen Bakan Soylu, Belen Belediye binasının önünde toplanan halka hitap etti. 16 Nisan’da sandıkları patlatmaya hazır mısınız? Diye Belenlilere soran İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Belenlilerin cevabı; “Evet” oldu. Bu coşkuyla Bakan Soylu’nun “Kararımız” demesi üzerine, Belenliler hep bir ağızdan “Evet, Evet, Evet” diyerek cevap verdiler.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da konuşmasında eleştiren Soylu, Kılıçdaroğlu’nu PKK ve FETO ile işbirliği yapmakla suçladı. Hükümetin terörle mücadelesindeki başarısını dile getiren Bakan Soylu, terör örgütü PKK ile her yerde mücadele ediyoruz, girilmedik yer bırakmadık. Teröristler, sıçan gibi kaçıyor”ifadelerini kullandı.

Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu, Mehmet Öntürk, eski Dönem Milletvekili Mehmet Soydan, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, İlçe Başkanı Nihat Dağlı ile birlikte seçim otobüsünün üzerinde Belenlileri selamlayan ve ülke gündemi konularında açıklama yapan İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, partililer ve vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılanarak uğurlandı.

Programın bitiminde Bakan Soylu ve eşi halka çeşitli hediyeler dağıttı. Yoğun kalabalık nedeniyle kapanan Belen Geçidi trafiği Bakanın Programının sona ermesiyle yeniden açıldı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.