Hatay Valisi Erdal Ata: “Çocuk haklarının ihlal edildiğini görüyoruz”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Valisi Erdal Ata, Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla ikisi Türk ikisi Suriyeli olmak üzere 4 çocuğu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V. Ali Sandıkçı eşliğinde makamında kabul etti.
21 Kasım 2016 Pazartesi günü saat 13.30’da gerçekleşen kabulde konuşan Vali Ata, çocuk hakları ile ilgili uluslararası belgenin kabul edildiği tarih olan 20 Kasım’ın Dünya Çocuk Hakları Günü olarak kutlandığını belirterek ‘’Temennimiz gerek ülkemizdeki gerekse dünyadaki tüm çocukların yasalarda kendilerine verilen hakları sonuna kadar kullanabilmeleridir.’’ dedi.
Çocuklarımızın ileriye yönelik huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir şekilde hayata atılmalarını sağlamak gerektiğinin altını çizen Vali Ata, ‘’Maalesef hem ülkemizde hem de dünyada zaman zaman istenmeyen olayların yaşandığını, çocuk haklarının ihlal edildiğini görüyoruz. Umarım önümüzdeki süreçte bu tür olumsuz olaylar hiç yaşanmaz.’’ şeklinde konuştu.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V. Ali Sandıkçı ise kabulünden dolayı Vali Ata’ya teşekkürlerini ileterek Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında; vermiş oldukları Türkçe kursunda eğitim gören, aldıkları eğitim ile de Suriyeli çocuklara Türkçe öğretecek olan Suriyeli Neriman Molla, Faruk Bülbül ile öğrencilerimizden İsmet Yapar ve Hazne Günenç ile makam ziyaretinde bulunmak istediklerini dile getirdi.  Hazırladıkları etkinlikler hakkında Vali Ata’ya bilgiler veren Sandıkçı, bir alışveriş merkezinde “40 Hak 40 Kartpostal Sergisi”ni açtıklarını ve serginin 21-23 Kasım 2016 tarihleri arasında açık olacağını sözlerine ekledi.
Günün anısına Vali Ata yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza hediyeler verdi.
Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.