Hassa’da Suriyeli Öğrencilerden Resim Sergisi

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hassa’da eğitim gören Suriyeli öğrencilerin yaptıkları resimlerden oluşan sergi açıldı.
Ülkemizde bulunan Suriyeli çocuklarımızın yaşadıkları üzücü olayları atlatması,bu sürecin sağlıklı hale getirilmesi,topluma ve hayata kazandırılmasının yanında,
Suriyeli öğrencilerinin duygu dünyalarını keşfetmek ve duygularına ortak olmak amacıyla ilçe genelinde misafir edilen tüm Suriyeli öğrencilere yönelik yaşadıklarını şiir ve resim yoluyla dışa vurmalarını sağlamak amacıyla sergi düzenlendi. 
SURİYELİ SERGİ (1)
Hassa Kaymakamı Mustafa Pala, İncesu Geçici Eğitim Merkezinde serginin açılışında, Suriyeli mültecilere hem devletin hem de halkın kucak açtığını söyledi. “Milletimiz, derin kökleri, engin duygu ve düşüncesiyle dünyada ve bölgesinde yaşanan sosyal ve siyasi olaylarda hep birleştirici,bütünleştirici,kardeşlik ruhunu ayakta tutmaya çalışan bir tutum sergilemiş ve sergileyecektir” dedi.
 
Türkiye’nin yardımsever bir ülke olduğunun altını çizen Pala, “Suriye, hem kültür hem din kardeşliğimizin olduğu hem de sınırdaş olduğumuz bir ülke olması nedeniyle, dünyada Suriyeli kardeşlerimize en fazla kucak açan ve en fazla ilgi gösteren ülke olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Biz Suriyeli kardeşlerimizi hiçbir zaman yük olarak görmüyoruz. Kendilerini misafir olarak görüyoruz” diye konuştu.
 
Hassa Kaymakamı PALA, ilçede yaklaşık 800 Suriyeli öğrencinin geçici eğitim merkezleri ve diğer okullarda eğitim gördüğünü aktardı. Konuşmaların ardından kurdele kesilerek sergi açıldı. Geçici Eğitim Merkezlerinde Görev Yapan Öğretmen Maysaa Alomar, yardımlarından dolayı Türk Halkına teşekkür etti.
 
Törene Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Nuri Dilek, İlçe Emniyet Amiri Mustafa Ateş ,İlçe Milli Eğitim Müdür V. Önder Sarı ve öğrenciler katıldı.
 
Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.