Defne’de küçük sanayi sitesi kurma hazırlığı

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Defne Belediyesi’nin planladığı Defne Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili girişime toplumun dinamiğini oluşturan önemli sivil toplum kuruluşlarından HESOB ve ATSO’dan destek geldi.

 

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ı ziyaret eden Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı A.Kadir Teksöz, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin ve Antakya Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı M. Ali Kanlı, yeni kurulmuş bir ilçe için gerekli ve önemli olan Defne Küçük Sanayi Sitesi’nin kurulmasına katkı vermeye hazır olduklarını belirttiler.

 

Defne Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Yılmaz Özbay’ın da hazır bulunduğu toplantıda konuşan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, göreve geldiklerinden bu yana modern kent kimliğine yönelik çalışmalarda kent yaşamına uygun olmayan sorunlara kalıcı çözüm aradıklarını ifade ederken, mahalle aralarındaki küçük işletmeleri bir arada toplamak amacıyla Defne Küçük Sanayi Sitesi kurmayı planladıklarını, bu konuda da tüm kurumların birikim ve deneyimlerinden faydalanmak istediklerini söyledi.

 

Bürokratik işlemlerin hızlandırılması için toplumun tüm dinamiklerinin görüşüne ve birikimlerine ihtiyaç duyduklarını ifade eden Başkan Yaman, “Katılımcılık ilkesiyle sorunlarımıza çözüm aradığımız Defne ilçemizde, kalıcı yatırımlar hedefliyoruz. Bu noktada Defne Küçük Sanayi Sitesi, yakın zamanda birlikte temelini atacağımız bir yatırım olacak. Bu yatırımın eksiksiz olabilmesi, sizin gibi deneyimli ve birikimli görüşlerinizle şekillenecek. Başkanlarımızın bu ziyaretinden güç aldık, ortaya koydukları duyarlılık ve dayanışmadan dolayı teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

 

TEKSÖZ: ESNAFIMIZ İÇİN ZORUNLU

Ülkemizin can damarı olan esnaf için zorunlu bir yatırım olduğuna inandıkları sanayi sitelerinin kurulmasını desteklediklerini belirten Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı A. Kadir Teksöz, esnafın geleceğine yönelik girişimlerde bulunan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ı çalışmalarından dolayı kutlayarak, “Defne Küçük Sanayi Sitesi, ilçede önemli bir eksikliği giderecek. Modern kentlerin nefes alması, turizme yönelik çalışmalarda başarıya ulaşabilmesi ancak bu tür girişimlerle sağlanabilir. Biz esnaf camiası olarak, esnafımızın yararına hizmetlerin yanınızdayız. Esnafın yararına dönük hizmet ve yatırımları yaygınlaştırmak için harekete geçmenizden dolayı sizleri de kutluyoruz” dedi.

ÇİNÇİN: PAYDAŞ OLMAYA HAZIRIZ

Geleceğini turizme bağlayan Defne ilçesi için gerekli Küçük Sanayi Sitesi’nin girişimini desteklediklerini ifade eden ATSO Başkanı Hikmet Çinçin de, tüm deneyimlerini paylaşmaya hazır olduklarını belirterek, “Defne’ye kazandırılacak Küçük Sanayi Sitesi’nin tüm kurumların ortak çalışma anlayışı ve güçbirliği ile destek vereceğine inanıyorum. Biz, paydaşınız olmaya hazırız. Bu konuda üzerimize düşen görevi yapmaktan da mutlu oluruz” dedi.

 

Esnaf adına yürütülen çalışmaları son derece anlamlı bulan Antakya Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı M. Ali Kanlı da, aynı duygularla destek vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.