8 Mart Dünya Kadınlar Günü konser coşkusu

Published on:  /   Yorum yapılmamış

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile Belen’de ilk defa musiki konseri düzenlendi. Belen Belediyesi’nin ev sahipliğinde belediyemize ait olan Atakaş Konferans ve Nikâh Salonunda düzenlendi. İskenderun Musiki Derneği Başkanı Ahmet Öz, konser öncesi yaptığı konuşmada; sanatın önemine değinerek “Belen Belediye başkanımız Sayın Adnan Vurucu’nun sanata ve sanatçıya verdiği öneme bu etkinliği düzenlenmesindeki çabasını ve sizlerle bizleri buluşturmasında da tanık oluyoruz” dedi.

Daha sonra kornoda görev alan saz sanatçılarını ve korist ve solistleri tek tek tanıttı. Daha sonra koro, Şef Makbule Arı yönetiminde repertuarındaki parçaları seslendirdi. Belen halkının yoğun ilgisinin gözlendiği konserde halk, zaman zaman seslendirilen parçalara eşlik etti. Bir saat süren konser etkinliğinin sonunda Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, İskenderun Musiki Derneği Başkanı Ahmet Öz ve Koro şefi Makbule Arı’ya çiçek sunarak katkıları için tüm ekibe teşekkür etti.

Daha sonra İskenderun Musiki Derneği Korosu ekip olarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.