Hayırsever İşadamından Eğitime Destek

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay’ın sevilen işadamlarından Tevfik Fazlı Doğan merhum babası Hüsamettin Doğan’ın adını taşıyan konferans salonunu, Antakya Meslek Yüksekokulu’yla gerçekleştirilen ortak projeyle eğitime kazandırdı. Antakya Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Mert okulun kurucusu olan merhum Hüsamettin Doğan’ın adının okulda yaşatılması için bir çalışma başlattı. Bu çalışma kapsamında Prof. Dr. Mehmet Mert, yaklaşık 35 yıl önce okulun kurulmasını sağlayan ve kurucu müdürlüğünü yapan merhum Hüsamettin Doğan’ın adının verileceği bir konferans salonu için gerekli çalışmalara başladı. Bu fikirden merhum Hüsamettin Doğan’ın oğlu Tevfik Fazlı Doğan’a da bahseden Prof. Dr. Mert, olumlu cevap alınca konuyu Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ve MKÜ Senatosu’na sundu. Rektör Kaya ve senatonun kararıyla yapılmasına başlanan konferans salonuna işadamı Tevfik Fazlı Doğan’da maddi ve manevi olarak destek sağladı.

Antakya Meslek Yüksek Okulu ve işadamı Tevfik Fazlı Doğan’ın ortak çalışmasıyla hazır hale getirilen Hüsamettin Doğan Konferans Salonu düzenlenen törenle öğrencilerin hizmetine açıldı.

REKTÖR KAYA: İŞADAMLARIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUZ

Antakya Meslek Yüksek Okulu bünyesindeki Hüsamettin Doğan Konferans Salonu açılışında konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, üniversite olarak her zaman hayırsever işadamlarının desteklerini beklediklerini söyledi.

Eğitime yapılan desteğin her zaman önemli olduğunu belirten Rektör Kaya, “Antakya Meslek Yüksek Okulu olarak ihtiyacını duyduğumuz konferans salonunu okulumuza kazandıran hayırsever işadamı, Eski Belediye Başkan Vekili Tevfik Fazlı Doğan’a çok teşekkür ediyorum. Rahmetli babaları meslek yüksekokulumuzun kurucu müdürüdür. Kurucu müdürümüzün adının okulumuzda yaşatılması bizleri çok mutlu etti. Eğitime yaptığı katkılardan dolayı tekrar Tevfik beye teşekkür ediyorum. Bunun yanında Hatay’daki işadamlarımıza da seslenmek istiyorum, bizler MKÜ ailesi olarak her zaman kendilerine, yardımlarına ihtiyaç duyuyoruz. Bu vesileyle işadamlarımızdan da eğitim için katkı yapmalarını istiyoruz. Biz üniversite olarak işadamlarımızı her türlü konuda desteklemeye hazırız, yeter ki onlar da bizleri eğitim konusunda, eğitim binaları konusunda desteklesinler.” dedi.

İŞADAMI DOĞAN: BABAMIN ADINI KENDİ OKULUNDA YAŞATMANIN SEVİNCİNİ YAŞIYORUM

Konferans salonu açılışında konuşan hayırsever işadamı Tevfik Fazlı Doğan da babasının adını yaşatmaktan büyük sevinç duyduğunu belirterek: “Rahmetli babamın adını kurucu müdürü olduğu okulda yaşatıyoruz. O zamanlar eğitim vermek kolay değildi. Babam bu okulu bölgeye kazandıran kişiydi, ama okul açılana kadar hem arabasına çok kere saldırı oldu hem de kendisine. Aile olarak soyadımız Doğan olmasına rağmen kökümüz Rifai’dir, yeğenimizde aranızda. Biz aile olarak eğitime çok önem veriyoruz. Böyle önemli bir günde benimle bu onuru yaşadığınız ve yaşattığınız için hepinize çok teşekkür ederim.” dedi.

Konuşmaların ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, işadamı Tevfik Fazlı Doğan’a teşekkür plaketi sundu. Ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Senato toplantısı Antakya Meslek Yüksek Okulu Hüsamettin Doğan Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.