Antakya 3. Uluslarası Defne Film Festivali Başlıyor

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Uluslararası Antakya 3. Altın Defne Film Festivali birbirinden değerli sinema yönetmeni ve oyuncularının katılımı ile 11- 17 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Uluslararası Antakya 3. Altın Defne Film Festivali’nin, açılış galası, film gösterimi ve onur ödül töreni 11 Aralık Cuma günü saat 18.00’da yapılacak. 

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Defne Belediyesi ve Samandağ Belediye’sinin destekleriyle hazırlanan ve zengin etkinlik programıyla Hatay halkına sanat dolu günler yaşatacak olan festivalin Jüri Başkanlığı’nı ünlü yönetmen ve oyuncu Ezel Akay üstleniyor. Festivale 95 sinema sanatçısının katılması bekleniyor.

 Uzun ve kısa metraj filmlerin, belgesellerin gösterileceği ve sinema atölyesi, oyunculuk atölyesi, workshop ve paneller ile sürdürülecek çok yönlü bir festival programı Hatay halkını bekliyor.

Bu yıl festivalde Uluslararası Uzun Metraj Film Kategorisi filmleri ve yönetmenleri şöyle: Bir Varmış Bir Yokmuş / Kazım Öz, Misafir / Mehmet Eryılmaz, Eksik / Barış Atay, Kar Korsanları / Faruk Hacıhafızoğlu, Yeni Dünya / Caner Erzincan, Saklı / Selim Evci, Aşkı Suzan / Murat Tüter, Çekmeceler / Caner Alper – Mehmet Binay, Dolanma / Tunç Davut, Kümes / Ufuk Bayraktar, Kasap Havası / Çiğdem Sezgin.

Uluslararası Kısa Film Kategorisi filmleri ve yönetmenleri ise söyle: Serdal Altun / Uçurtma, Mehmet Gülkanat / Ukte, Barış Alp / Ma’siyet, Mehmet Arda Gürler / Tıkanma, Metehan Şereflioğlu / Mucize Aynalar, Melodi Tözüm / Misofonya, Hakan Sümer / Sonuç, Hakan Berber / Güzellik Yarışması, Gökhan Altuntaş / Gül Ali ve Yakup Tekintangaç / Azad.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.