İGC yönetim kurulu’nun ziyaretleri

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri bu gün öğleden sonra İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Abdurkadir Akın, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Kamil Türkdönmez ile Devlet Hastanesi Başhekimi Veysel Yıldırım’ı ziyaret ettiler.

İGC Başkanı Veysel Cıncık ve Yönetim Kurulu üyeleri, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın tarafından çok sıcak şekilde karşılandılar.

jandarma komutanjandarma komutan (1) BAŞSAVCI AKIN İLE başsavcı akın (3)

Başsavcı Akın, ziyarete teşekkür ederek, basının önemli bir kamu görevi üstlendiğini, demokrasilerde 4.kuvvet olarak basının yasalar çerçevesinde yaptıkları yorum ve haberlerle halkı aydınlattıklarını belirtti. Akın, gazeteciliğin çok önemli bir görev olduğuna dikkati çekerek, bunun artniyetle kullanılmasının büyük sakıncalar doğuracağını ifade etti. STK’lar arasında Gazeteciler Cemiyeti’nin önemli bir yeri olduğunu da belirten Başsavcı Akın, “gazeteciler topluma ayna tutarken doğruluktan, dürüstlükten ayrılmamalıdır. Biz hukuk adamı olarak yasalar çerçevesinde basına destek vermekteyiz.  Bu işten ekmeğini kazanan tüm arkadaşları kutluyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. İGC Yeni Yönetimi’ne de başarılar diliyorum.” Dedi.

İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Akın, Adalet önünde her vatandaşın eşit olduğunu, Adaletin terazisinin hassas tarttığını da belirtti.

İGC Başkanı Veysel Cıncık da Başsavcı Akın’a kabulünden dolayı teşekkür etti. Cıncık, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti yeni yönetimi olarak yapacakları ve yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi de verdi.

İLÇE JANDARMA ZİYARETİ

İGC Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kamil Türkdönmez’i de makamında ziyaret etti.

Sohbet havasında geçen ziyaret sırasında Binbaşı Türkdönmez, yönetim kurulu üyelerini kutlayarak başarılar diledi.

BAŞHEKİM VEYSEL YILDIRIM

İGC Yönetim Kurulu’nun bir başka ziyareti Devlet Hastanesi Başhekimi Veysel Yıldırım’a oldu.

İGC Başkanı Veysel Cıncık, Başhekim Yıldırım’ı, bir süre önce evlenen oğlu nedeniyle tebrik etti.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.