NERGİZLİK-DER Çocukları ilk kez tiyatroyla buluşturdu

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Nergizlik İlkokulu öğrencileri İskenderun Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı’nda sahnelenen Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun sahnelediği “BECERİKLİ KANGURU” adlı çocuk oyunu izledi.

nergizlikder-tiyatro (1)

Nergizlik Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin öncülüğünde koordine edilen etkinlikte Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, çocukların tiyatroya gidebilmesi için iki araç tahsis etti. Bu güne kadar hiç tiyatroya gitmediklerini söyleyen 60 çocuk, Hatay Büyükşehir ve Arsuz Belediyesi’nin katkılarıyla unutamayacakları bir pazar günü yaşadı.

 

nergizlikder-tiyatro (4)-001

Pazar günü Nergizlik İlkokulu’nun bahçesinde toplanan veli ve öğrencileri karşılayan Okul Müdürü Memduh Gökbaş, NERGİZLİK-DER Başkanı ve Aza İbrahim Korkmaz ve dernek yönetimi, çocukları koordine ederek araçlara aldı. Daha sonra eğlenceli şarkılar eşliğinde İskenderun Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı’na gelen çocuklar, tiyatro öncesinde çocuk şarkılarını dinleyerek tempo tuttular. Tiyatro başlayınca nefeslerini tutarak izleyen çocuklar, oyunun sonunda tiyatrocularla hatıra fotoğrafı da çektirerek tiyatroya emeği geçenlere teşekkür ettiler. Çocukları tiyatroyla buluşturan Başkan İbrahim Korkmaz, kırsal kesimde yaşayan çocukların sosyal etkinliklerden uzak bir yaşam sürdüğünü, ülkemizin geleceği olan çocukların kendinden emin, birey olarak sorumluluklarını yerine getiren bir çizgide yetişmesi için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini ifade ederek “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’ya ve söz konusu oyunun tiyatro severlerle buluşmasına katkı sunan herkese teşekkür etti.

nergizlikder-tiyatro (3)

nergizlikder-tiyatro (2)

Cumartesi günü de büyüklere yönelik düzenlenen tiyatro etkinliğinde “SEYYAHATNAME” adlı tiyatro oyunu, tiyatro severlerle buluştu. Göreve geldiği ilk günden bu yana sosyal ve kültürel alanda Hataylılara hizmetini hiçbir zaman esirgemeyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın katkılarıyla kurulan Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Hatay’ın 15 ilçesinde çocukları eğlendirmeye devam edecek. Birçok tiyatro severin ayakta alkışladığı oyunun, Öyküsü Aziz Nesin’e ait olup, uyarlamasını ve yönetmenliğini Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçısı Atilla Yaprak yaparken, oyunun yardımcı yönetmenliğini Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçısı Ali Gezgin üstlendi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.