“Engellilerin yüzlerini güldürdü”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, çatkapı ziyaretlerinde bu kez engellilerin evlerine misafir oldu…

Gerçekleştirdiği ziyaretlerle halkın içinde olmaya devam eden Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, bu kez 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, engelli vatandaşları evlerinde ziyaret etti. Engellileri, bu özel ve anlamlı günlerinde yalnız bırakmayan Başkan Culha, ziyaretlerinde çeşitli hediyeler dağıtarak, onlarla yakından ilgilenirken, ailelerinden de durumlarına ilişkin bilgi almanın yanısıra sorun ve talepleri dinledi. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı ziyaretlerde Başkan Culha’ya bazı meclis üyeleri de eşlik etti.

İlk ziyaret öğrencilere

Günün ilk ziyaretini çeşitli engel gruplarında bulunan öğrencileri sosyal hayata adapte ederek, topluma kazandıran Karaağaç Akdeniz Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ne gerçekleştiren Başkan Culha, daha sonra Karaağaç Konarlı’da 1,5 yaşındayken vurulduğu yanlış iğne sonucu tekerlekli sandalyeye bağlanan Erkan Salhi’yi, Üçgüllük Mahallesi’nde doğuştan engelli olan Denüre Genç ve yeğeni Emel Genç ile işitme engelli kardeşler Müeyyet Ay ve Muin Ay’ın ardından Gözcüler Mahallesi’nde geçen yıl yılın annesi seçilen Fatma Ekenel’in Mehmet, Zuhal ve Sevsen adlarındaki üç engelli çocuğunu ziyaret etti.

Culha’ya en güzel hediye

Karaağaç Akdeniz Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde Okul Müdürü Murat Çengen ve öğrenciler tarafından kapıda karşılanan Başkan Culha, burada ayrıca çocukların sürpriziyle karşılaştı. Arsuz Belediyesi’nin logosunu resme döken öğrencilerin hediye ettiği tablo karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Başkan Culha, “Günün en güzel ve en anlamlı hediyesi.. Kendilerine imkan verildiğinde neleri başarabileceklerini gözler önüne seren öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Resmi odamın en güzel köşesine asacağım. Tüm okulları önemsiyorum, ama bu okulun bende özel bir yer var. Bizler sadece bir gün değil, her gün yanınızdayız” dedikten sonra, öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtarak onları mutlu etti.

Hayatı yaşayarak öğreniyorlar

Karaağaç Akdeniz Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Murat Çengen de her zaman yanlarında olduğunu hissettiren Engellilerin yüzlerini güldürdüteşekkür ederek, “Sabır ve sevgi gerektiren bir mesleği yerine getiriyoruz. Öğrencilerimizi topluma adapte etmek için sosyal projeleri çok destekliyoruz. Bu bağlamda öğrencilerimizi topluma kazandırmak için onları dolmuşa bindiriyoruz, markete götürüp alışveriş yapmalarını sağlıyoruz” dedi.

“Hepimiz birer engelli adayıyız”

Ziyaret ettiği her yerde engellilerin yaşama tutunma hikayeleri ve sevgi dolu bakışlarının yanısıra, yaşlıların hayır dualarından oldukça etkilenen Arsuz Belediye Başkanı Nazım, “Şuan için ayakta sağlıklı bir şekilde yaşıyor olabiliriz, ama şunu asla unutmayalım ki; hepimiz birer engelli adayıyız. Bu sebeple ortak yaşamı daha güzel ve anlamlı kılmak için her zaman engelli kardeşlerimizle birlikteyiz. Onların her şeyin en iyisine layık olduğunu biliyoruz” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.