Belen’de engelli öğrencilerin ziyareti

Published on:  /   Yorum yapılmamış

3 Aralık Engelliler günü dolayısıyla bir grup öğrenci ile Sebati Günenç İlkokulu Müdürü Mehmet Tekbaş, Özel Eğitim Sınıfı Öğretmeni Sevinç Mucuk, Gazi Abdurrahman Paşa İlkokulu Özel Eğitim Öğretmeni Övünç Kına. Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın’a ziyarette bulundular.

Kaymakam Aydın; makamında kabul ettiği misafirleri ile yaptığı görüşmede, engelli öğrencilerin aileleri içerisinde, kendi aralarında ve okuldaki diğer arkadaşlarıyla olan münasebetlerindeki uyumu, çocuklar için yapılan ve yapılması düşünülen faaliyetler hakkında öğretmenlerinden ayrı ayrı bilgi aldıktan sonra, çocuklarla ilgilenmenin ve onları geleceğe hazırlamanın fedakarlık gerektirdiğini, durumun engelli çocuklar söz konusu olunca daha da fazla özveri istediğini, bu evlatlarımıza sahip çıkma ve topluma kazandırma gayretlerinden dolayı öğretmenleri olarak gösterdikleri fedakârlıktan dolayı hassaten kutladığını belirterek, çocuklarımızın eğitimi adına sınıflarında, okulda ve etkinliklerde her türlü ihtiyaçlarının karşılanmasında, devlet olarak her zaman yanlarında olmaya devam edeceklerini ifade etti. Ziyaret, çocuklara hediye takdimi ile sona erdi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.