Erdemir Grubu dünya hammadde ticaretinin nabzını tutan Asya Pasifik’te

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Erdemir Grubu, dünya hammadde ticareti ve özellikle demir cevheri borsasının kurulmasıyla bir dünya emtia ticaret merkezi haline gelen Singapur’da, 2014 yılı Temmuz ayında faaliyete geçirdiği yeni şirketiyle Asya-Pasifik Bölgesi’nde satın alma ve iş geliştirme çalışmalarına ağırlık veriyor. Dünya ticaretinin nabzını tutan coğrafyada önemli başarılara imza atan Erdemir Grubu, “Erdemir Asia Pacific” şirketiyle küresel anlamda rekabetin arttığı çelik sektöründe fark yaratacak noktalara yoğunlaşırken 10 bine yakın hammadde ticari faaliyeti gösteren firmanın yer aldığı Sigapur’da hammadde tedariki, lojistik ve tedarikçi portföyüne sağladığı katkı ile yılda 1 milyon dolardan fazla tasarruf sağlıyor.
Singapur’un Hint Okyanusu ile Güney Çin Denizi arasındaki stratejik konumu, geniş yeni (potansiyel) müşteri ağı ve global pazara erişim imkanlarıyla Erdemir Asya Pasifik organizasyonu, Uzak Doğu ülkelerinde diğer malzeme, makine ve ekipman alımı gibi fırsatları da yakından takip ederek Erdemir Grubu’nun kritik pazarlara kolay erişim kapısı olarak hizmet veriyor.
Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır, Singapur’da faaliyet gösteren şirketleri ile Asya Pasifik bölgesinden yılda 300 milyon dolar satınalmayapmayı hedeflediklerini dile getirdi. Singapur Devleti tarafından kurulan ve vergi teşviki sağlayan “Global Trading Programme (GTP)” kapsamında çalışmalar yürüterek Erdemir Grubu’na fayda sağlayacak küresel boyutta bütün pazarları takip ettiklerini sözlerine ekleyen Ali Pandır, “Grubumuzun büyümesine katkısı olacak bütün kaynaklardan maksimum düzeyde yarar sağlamayı hedefliyoruz” dedi.
Erdemir Grubu Hakkında:
ERDEMİR Grubu’nun ana şirketi Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları TAŞ. Türkiye’nin ilk ve en büyük entegre yassı çelik üreticisidir. Grubun şirketleri; yassı ve uzun çelik üreten İSDEMİR, Sivas ve Malatya’da maden sahaları bulunan ERMADEN, Romanya’da silisli çelik üreten ERDEMİR Romanya, Grup şirketlerine mühendislik yönetimi hizmeti veren ERENCO ile sektörün ebatlanmış yassı çelik ihtiyacını karşılayan ERDEMİR Çelik Servis Merkezi’dir. 2006 yılında OYAK bünyesine katılan ERDEMİR Grubu, toplam varlıkları açısından Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biridir. Ayrıca Singapur’da “ERDEMİR Asia Pacific Pte. Ltd” adıyla Asya-Pasifik Bölgesi’ndeki faaliyetlerini yürüten bir ofisi daha bulunmaktadır.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.