HBB, VATANDAŞ SAĞLIĞINI ÖN PLANDA TUTAN DENETİMLERİ ARTTIRDI

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri sanayi kuruluşları ile işletmelere bağlı limanlarda denetimler gerçekleştirdi.
İskenderun, Payas ve Dörtyol ilçelerinde bulunan sanayi kuruluşlarında çevre sağlığını etkileyecek unsurlar ile resmi belgelerin kontrolünü gerçekleştiren HBB ekipleri, kuruluşlarda yaptığı denetimlerde çevre kirliliği, imara aykırı yapılanma ve iş yeri ruhsatı yönünden incelemelerde bulundu.
Zabıta ekipleri eşliğinde çevre ve insan sağlığını önemli derecede etkileyecek olan faktörlerin engellenmesi amacıyla yapılan denetimler kapsamında; çevre kirliliğine neden olabilecek hava, su, emisyon, gürültü, katı atık, sıfır atık, bitkisel yağ oluşumu gibi konular ele alındı.
Kanunlara aykırı olan konular ile eksik gördükleri hususlarda gerekli uyarıların yapılarak yasal işlem başlatıldığını belirten HBB yetkilileri, denetimler sayesinde tesislerde çalışanların iş ve can güvenliği ile bu kuruluşların çevresinde yaşayan vatandaşların sağlığını ön planda tuttuklarını aktardı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.