İSTE-SEM BAHAR DÖNEMİ EĞİTİMLERİNE BAŞLIYOR

Published on:  /   Yorum yapılmamış

kenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE), Hatay Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı, İskenderun Ticaret Sanayi Odası ve Organize Sanayi Bölgesi iş birliğinde hayata geçirilen Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) destekli Cazibe Merkezleri Destekleme Programı projesi İSTE-Yetenek Vadisi’nde (MESEM) eğitimler bahar dönemi eğitimleriyle devam ediyor.

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE), Hatay Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı, İskenderun Ticaret Sanayi Odası ve Organize Sanayi Bölgesi iş birliğinde hayata geçirilen Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) destekli Cazibe Merkezleri Destekleme Programı projesi İSTE-Yetenek Vadisi’nde (MESEM) eğitimler bahar dönemi eğitimleriyle devam ediyor. Piyano – Klarnet eğitimi ile programların başlayacağı İSTE Yetenek Vadi’nde İHA 0-1 Ticari Pilot Eğitimi, İHA Elektroniği ve Otonom Kontrol, Temel MS Excel, Word ve PowerPoint Eğitimi, Rüzgar Türbini Uygulamalı Uzmanlık Eğitimi, Bilgisayar Destekli Doğalgaz Tesisat Proje Çizimi ve Uygulamaları, Doğalgaz Polietilen Boru Kaynakçılığı, Doğalgaz ve Kalorifer Tesisatçılığı, Kombi ve Evsel Gaz Yakan Cihazlar, Gaz Yakıtlı Brülör Arıza Bakım-Onarım-Arıza Bulma Eğitimi, Güneş Enerjisi Projelendirme  (PVSOL) Eğitimi, Hidroelektrik Türbin Uygulamalı Uzmanlık Eğitimi, Hibrid ve Elektrikli Araç Teknolojileri, Robotik ve Kodlama Eğitimi, AutoCAD, Solid Works, İHA Tasarımı ve İmalatı (Mekanik), Fotovoltaik Uygulamalı Uzmanlık Eğitimi ve Adım Adım M Programlama OCTAVE ve İngilizce kursları ile devam edecek.

 

Göreve geldikleri günden bu yana İSTE’yi ve bölgeyi ileri taşımak için her türlü iş birliğini yaparak çalıştıklarının altını çizen İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci “güz döneminde bölge normalleşmesine katkı sağlayacağına inandığımız kurslarla MESEM’de bahar döneminde de aynı inanç ve azimle devam ediyoruz. 6 Şubattan bu yana altını çizdiğimiz gibi her zaman buradayız, tüm imkanlarımızla halkımızın yanındayız. Kendini geliştirmek isteyen herkes bireysel olarak, daha başarılı olmak isteyen firmalar ise kurumsal olarak başvurarak kurslarımızdan istifade edebilir” açıklamasında bulundu.

 

Kurumsal ve bireysel başvuruların kabul edildiği İSTE-SEM’dedüzenlenecek tüm eğitimlere ilişkin ayrıntılı bilgiye https://sem.iste.edu.tr/ adresinden erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.