BAŞKAN SAVAŞ 15 İLÇENİN MUHTARLAR DERNEĞİ VE KONFEDERASYON BAŞKANI İLE BİRARAYA GELDİ

Published on:  /   Yorum yapılmamış

SAVAŞ:“SIKINTILI GÜNLERİ AŞACAĞIZ, BİRBİRİMİZE SARILARAK AŞACAĞIZ”

“HATAY’A SAHİP ÇIKMAK HATAYLILAR OLARAK HEPİMİZİN GÖREVİ”

YIKILAN EVİNİN DUVARLARINA ‘GERİ DÖNECEĞİZ HATAY’ YAZAN VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ADAY OLDUM

ŞEHRİMİZİ SURİYELİLERE BIRAKMAMAK İÇİN ADAY OLDUM

MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANI GÜLCÜ: BAŞKANIMIZIN YANINDA OLMAKTAN GURURLUYUZ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Akdeniz Muhtarlar Federasyonu ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü ve Hatay Muhtarlar Derneği’nin 15 ilçe başkanı ile bir araya geldi.

Özellikle son dört yılın tüm Hataylılar için çok zor geçtiğini kaydeden Başkan Savaş, vatandaşların taleplerini iletmede ilk istasyon olan muhtarların da özellikle deprem sonrası çok zor dönemlerden geçtiğinin altını çizdi.

Depremle birlikte çok daha zorlaşan koşulların insanları birbirine daha çok yaklaştırdığını ve yardımlaşma duygusuyla Hatay’a hizmet etme aşkını arttırdığını dile getiren Savaş, “Bugün memleketin problemlerini konuşuyoruz. İnşallah son yıllarda yaşadığımız pandemi, orman yangınları ve son iki bin yıl içerisinde görülen en büyük deprem felaketinin problemlerini en kısa zamanda çözerek, Hatay’ı tekrar eski insanlarımızın mutlu, huzurlu, gelecekle ilgili umutlu olduğu günlere taşıyacağız. Bu sıkıntılı günler bitmedi. Sıkıntılı günleri aşmak için dayanışma ruhuyla birbirimize sarılarak şehrin sıkıntılarını gidermemiz lazım. Bu zor günlerde Hatay’da olmak, hizmet vermek, tüm zorluklara rağmen Hatay’a sahip çıkmak gerçekten de hepimizin görevi. İnşallah zorlukları birlikte aşacağız. Birliğimiz, bütünlüğümüz daim olsun.” Dedi.

Savaş, “ Duvarına ‘tekrar döneceğiz Hatay’ yazıp memleketini terk etmek zorunda kalan insanlarımız için aday oldum ben. Hatay’ı Suriyelilere terk etmemek için aday oldum. Hatay’ı yeniden eski gümlerine kavuşturana kadar tüm ekibimle birlikte, yorulmadan çalışmaya devam edeceğim” diye konuştu.

Akdeniz Muhtarlar Federasyonu ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü de 15 yıllık başkanlığı döneminde Başkan Savaş’la birlikte çalışmaktan son derece onurlu ve gururlu olduklarını söyledi.

Savaş, ilçe başkanlarının bulundukları bölgelerdeki ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek hep birlikte değerlendirdiklerini de sözlerine ekledi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.