Ümit Özdağ: “Türkiye savaşa çekilmek isteniyor”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

6 Şubatta yaşanan depremlerin ardından demografik yapının değiştiğine işaret eden,  ZAFER Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin il ve ilçe teşkilatlarıyla birlikte İskenderun’da basın mensupları ile buluştu.

 

Kahramanmaraş’ın, Hatay’ın, Gaziantep’in Yaşadığı Süreci İstanbul’un yaşadığına vurgu yapan Ümit Özdağ, Aradan aşağı yukarı 1 yıl geçmesine karşın halen depremin yaralarının henüz sarılmadığını, izlerinin silinmediğini görüyoruz. Jeolojik bir deprem yaşandı. Bu depremden daha da ağırlaştıran demografik depremin de olduğuna, Hataylıların endişeyle bakmalarına neden olduğunu görüyoruz. Hataylılar doğru bir şekilde tespit ederek, Türkiye üzerinde büyük bir oyunun oynandığını ve bu oyunun merkez üslerinin başında Hatay’ın geldiğini de görüyorlar” dedi.

 

“Türkiye’yi bekleyen dört tehlikeye dikkat çekti!”

Türkiye’nin karşı karşıya olduğu dört tehlikeye dikkat çeken Ümit Özdağ, bölgemiz büyük bir savaşın içerisinde ama daha büyük bir savaşa doğru hızla ilerliyor. IŞİD şu anda Türkiye’de bir iç çatışma çıkarmak için aktif arayış içerisindedir. 2019 yılında ‘Türkiye vilayeti’ programını açıklamıştır. Karargâhı artık Suriye’de değil, Türkiye’dedir.

Birincisi Kuzey Irak’ta ve Suriye’nin kuzeyinde PKK ve YPG’nin, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yapmış olduğu, saldırıların oluşturduğu tehdittir. Bu saldırılar nicelik olmasa bile nitelik açısından 1991-1992 döneminde PKK’nın sınırlarımızda gerçekleştirdiği ve stratejik denge döneminden, stratejik saldırı dönemine geçme çabası olarak ifade ettikleri saldırılara benzemektedir. Bu saldırıların istihbarat, teçhizat anlamında yabancı servisler ve ordular tarafından desteklendiği de hiç tartışmaya kapalı bir husustur.

 

İkinci saldırı boyutunu hükümetin yanlış politikalarından dolayı dirilmekte olan FETÖ saldırıları oluşturmaktadır. FETÖ bir casusluk ve terör örgütüdür. Türkiye’yi iç savaşa sürükleyecek arayış içerisindedir. Bu arayışlarında yeni mevziler kazandığını biliyoruz. Bu da hükümetin FETÖ ile hatalı mücadele politikalarının sonucudur. FETÖ’nün içinde olduğu arayışlarla ilgili olarak Zafer Partisi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni uyarmaya, ikaz etmeye devam edecektir.


‘IŞID’in karargahı karargahı Türkiye’dir’

 Üçüncüsü IŞİD tehlikesidir. IŞİD 2019 yılında ‘Türkiye vilayeti’ programını açıklamıştır. Karargâhı artık Suriye’de değil Türkiye’dedir. IŞİD, şu anda Türkiye’de bir iç çatışma çıkartmak için aktif arayış içerisindedir. Türk Emniyeti’nin yapmış olduğu en önemli ve sayıca çok operasyon, PKK-FETÖ operasyonları değil, IŞİD operasyonlarıdır. IŞİD’in ülkemizde sabotajlar, suikastlar, bombalı eylemler yapma arayışları, sürekli MİT-Emniyet operasyonlarıyla bu girişimleri durdurulmaktadır. Ancak ne kadar durdurulabilir? Terörle mücadelenin özünde bu vardır. 99 tanesini durdurursunuz, bir tanesi gerçekleşir. O 99 durdurulanı hiç kimse bilmez. Bölgemiz büyük bir savaşın içerisinde ama daha büyük bir savaşa doğru hızla ilerliyor.”  dedi.

Dördüncü saldırı kolu hilafettir. Türkiye’ye hilafeti getirmek istiyorlar.  Hilafeti getirmek için eylemdeler. Bu da bir istihbarat operasyonudur. Türkiye’nin iç dinamiklerinden kaynaklanmamaktadır. Alçakça bir yabancı servis operasyonu olarak yürürlüğe konulmuştur. Erdoğan’ın en son yaptığı açıklama ‘Yaşasın Cumhuriyet’ açıklaması, 1923’ten beri şeklinde, sanıyoruz bu hilafet söylemlerinin yabancı servis kaynakları bilgisinin kendisine iletilmesinin bir neticesidir, öyle ummak istiyoruz. Bu dört saldırı, aynı stratejik akıl tarafından şekillendiriliyor, gerçekleştiriliyor.”

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.