HBB’NİN İLK YARDIM EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İLK YARDIM EĞİTİM MERKEZİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Hatay Büyükşehir Belediyesi,  ilk yardım bilincinin geliştirilmesi ve eğitim almış kişilerin sayısının artırılması amacıyla İlk Yardım Eğitim Merkezi açtı.

 

Antakya Kiptaş Geçici Yaşam Alanında HBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından açılan İlkyardım Eğitim Merkezi vatandaşlara ücretsiz ilk yardım eğitimi vermeye başladı.

 

Merkeze gelen kursiyerlere, eğitmenler pratik ve uygulamalı eğitimler vererek herhangi bir afet durumunda ilk olarak nasıl müdahale edilmesi konusunda bilgiler veriyor.

 

Eğitimlerde ayrıca ev kazalarında, solunum yolu tıkanmalarında, kanamalarda, yaralanmalarda, kırık ve burkulmalarda, acil bakım gerektiren hastalarda ve yanık gibi önemli konularda nasıl davranılması gerektiği öğretiliyor.

 

Toplamda 16 ders saati ve 2 iş günü süren kursun sonunda başarılı olanlara Sağlık Bakanlığı Onaylı Temel İlk Yardım Sertifikası verilecek.

 

İlk yardım kurslarına katılmak isteyen vatandaşlar, İlk Yardım Eğitim Merkezi’ne başvuru yapabilir.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.