İskenderun’da seçmenin “teveccühü Av. Mehmet Duduoğlu”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Dududoğlu: “İskenderun Bekbele Mahallesinin değerli esnaflarından Osman Çolak’ı ziyaret ettim. Yerel seçimleri ve gündemi değerlendirdik. Sıcak ve samimi sohbeti için teşekkür ediyorum.”

İskenderun Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan Av. Mehmet Duduoğlu, İskenderun tabanında “güçlü aday” olarak görülüyor.

İskenderun Belediye Başkan Aday Adayı  Av. Duduoğlu, İskenderun’da seçimi belirleyen Denizciler, Bekbele, Sarıseki, Karayılan mahallelerinde yaşayan seçmenin büyük çoğunluğunun desteğini alıyor.

Son yerel seçimlerde Belediye Başkanlığının belirlenmesinde etkili olan adı geçen mahallelerde seçim çalışmasına yönelik ziyaretlerden memnun ayrılan Av. Mehmet Duduoğlu ve partililer, gördükleri bu ilgiden de memnun oldukları siyasi kulislerde dile getiriliyor.

Duduoğlu: “Piri Reis Mahallesi Muhtarımız Sn.Sabit Dreyfioğlu ile Süleymaniye Mahallesi Muhtarımız Sn.Cevat Çakır’ı ziyaret ettik. Gündemi, yaşanan sorunları ve çözüm yollarını değerlendirdik.”

 

CHP Seçmeni, “Solun kalesi” diye nitelendirilen İskenderun’da, “CHP seçim kazanmak istiyorsa” toplumun tüm katmanlarına hitap edebilecek vizyon sahibi, partisine, yaşadığı kente hizmet eden, kent insanını kucaklayan bir aday beklediğini ifade eden seçmen, Av. Mehmet Duduğolu’nu Başkan adayı olarak görmek istediklerini her fırsatta dile getiriyor.

 

İskenderun’un Mustafa Kemal Mahallesi, İsmet İnönü Mahallesi, Numune ve Gürsel Mahallelerinde CHP’nin tabanının güçlü olduğu biliniyor. Ancak bu mahallelerde 6 Şubat depremlerinin yıkımından dolayı can kayıplarının yaşanması İskenderun’un seçmen oy profil yapısının değişimine yol açtığı gerçeği  de siyasi kulislerde gündem oluşturmaya devam ediyor.

 

Öte yandan 31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerde aday olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun gösterilmesi Hatay’da da Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın aday gösterilmesini güçlendirdiği yorumları yapılıyor…

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.