ÜSKÜDAR KONTEYNER KENTTE KİMYA-FEST 2023 RÜZGARI!

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Gençlik Merkezi, İstiklal Makzume Anadolu Lisesi, Marmara Üniversitesi ve Üsküdar Belediyesi işbirliğiyle Üsküdar Konteyner Kentte coşkulu bir kimya festivali gerçekleşti.

Marmara Üniversitesi kimya bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Orhan GÖRGÜLÜ ve Marmara Üniversitesi kimya bölümü lisans öğrencileri festivale katılmak için bir gün öncesinden gelip Hatay’ı gezerek depremin izlerini gördü ve İstiklal Makzume Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek derslere katılıp öğrencilerle vakit geçirdi.

Festivalde Marmara Üniversitesinden gelen lisans öğrencileri, İstiklal Makzume Anadolu Lisesi Kimya öğretmeni Derya CEMEK SARI ve öğrencileri farklı stantlar kurarak çok sayıda deney gerçekleştirdi. Deprem bölgesindeki öğrencilerin bilime ilgisini arttırmak ve kimyanın her alanda olduğunu göstermeyi hedefleyen festivale farklı okullardan birçok öğrenci katıldı.

Öğrenciler Kimya Bilimini görüp uygularken eğlenerek öğrendi. İskenderun Koordinatör Kaymakamı Ceyhun DENLİ, İskenderun Belediye Başkan yardımcısı Kemal Nadir ÜNAL, İskenderun Gençlik Merkezi müdürü Ahmet KESKİN, İskenderun İlçe Milli Eğitim müdürü Ali HAYTAZ, Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet YANMAZ, İskenderun Sosyal Hizmet müdürü Yılmaz BALABAN ve İstiklal Makzume Anadolu Lisesi müdürü Seher AKYAZICI festivale katılarak öğrencilerin stantlarını gezerek sohbet etti.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.