DÖNMEZOĞLU BİLİŞİM, IDEF SAVUNMA SANAYİ FUARINDA

Published on:  /   Yorum yapılmamış

DÜNYA’DA VE TÜRKİYE’DE BİR İLK..
İskenderun merkezli Dönmezoğlu grup şirketlerinden Dönmezoğlu Bilişim, IDEF Savunma Sanayi Fuarında Dünya’da ve Türkiye’de bir ilki başardı. Dönmezoğlu Bilişim, elektronik, yazılım ve yapısal olmak üzere tüm tamamlayıcı parçaları milli ve özgün olacak şekilde tasarlanan ‘Haberleşme ve Muharebe Destek Sistemleri’ kapsamında üretilen Uzaktan Komutalı Araç ve insansız Hava Kara Araçları iHA-iKA-iSA’yı tanıttı. Zifiri İnsansız Kara Araçları, Kamikaze Drone, Atmaca Drone ve VANAV: Görüntü Destekli Konumlama (Visual Aided NAVİgatein) ile tüm dikkatleri üzerine çeken Dönmezoğlu Bilişim, teknik özellikleri öne çıkan ürünlerle fuarda ilgi odağı oldu. İki yılı aşkın süredir ARGE çalışmaları yürütülen araç ve sistemlerini İstanbul’da düzenlenen “16’ncı Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda (IDEF 2023)”de tanıtan Dönmezoğlu Bilişim,in standı ilgi odağı oldu. HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik , Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı Tümgeneral Alparslan kılınç ,Jandarma Genel Komutanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Albay Serhat Demiral ,Özel Harekat Başkanlığı İkmal Şube Müdürü Şaban Bayar, fuarın ilk gününde Dönmezoğlu Bilişim’in standını ziyaret eden isimler oldular.

TÜRK SAVUNMA SANAYİİNE KATKINSUNMAKTAN MUTLUYUZ

Dönmezoğlu Gurup Yön.Kur.Başkanı Mehmet Dönmez ,Dönmezoğlu Gurup ve Dönmezoğlu Bilişim olarak Türk savunma sanayiine katkıda bulunmaktan mutlu ve gururlu olduklarına vurgu yaparken Dönmezoğlu Bilişim Genel Müdürü DR.Yasin Murat Kadıoğlu Türk mühendislerle yerli ve Milli imkanlarla iki yıllık süreçte geliştirdiğimiz ürünlerle IDEF fuarına katılmaktan mutluluk duyuyoruz dedi. İnsansız Kara ve hava araçları üzerinde çalıştıklarına dikkat çeken Kadıoğlu hedeflerinin yerli ve Milli yazılımlarla Türk savunma sanayiine katkı sunmak olduğunu söyledi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.