İskenderun CHP’den Uğur Mumcu’yu anma

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun

Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Başkanı Yusuf MANSUROĞLU
Sakıncalı Piyade’ye ;
30 yıl önce sevgili “Uğur Mumcu” alçakça, acımasızca, hunharca güpegündüz bombalanarak öldürüldü.
Her geçen gün Uğur Mumcu’yu daha büyük sevgi ve saygı ile anıyoruz; daha engin özlemle arıyoruz. Sevgili Uğur Mumcu’nun yüreğimizdeki yeri dolmadı, basındaki ve toplumdaki yeri dolmadı, doldurulamadı.
Uğur Mumcu, önemli bir araştırmacı gazeteci, yılmaz, usanmaz, gözüpek bir devrimci, bir laik aydın yazar, bir demokrasi ve hukuk savaşçısıydı. Coşkulu ve ödunsüz bir Atatürkçüydü. Doğru bildiği yolda şaşmadan, sapmadan yürüdü ve yiğitçe öldü. ”Devletin devlete, insanın insana kulluğunu yok etmek için uyan… UYAN GAZİ KEMAL UYAN.” diyen gerçek bir solcu Uğur Mumcu’nun ve onun esin kaynağı Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda sapmadan yürüyeceğiz.
Atatürk’ün kararlılıkla karşı koyduğu tarikatlar, gençlerin beynini yıkayıp canlarına kıymalarına neden olurken sessiz kalan yöneticilere genlerimizdeki direnç, kararlılık ve solculukla her zamankinden daha fazla direnme ve mücadele etme kararlılığını sürdüreceğiz.
Bilinçli Atatürkçü devrimci, demokrat laik dostların tekrar başı sağ olsun.
Değeri ,fikirleri ve mücadeleci kişiliği her geçen yıl daha çok özlenen ve anlaşılan Türk devrimcilerine mal olmuş “Sakıncalı Piyade Uğur Mumcu”nun anısı önünde saygı, sevgi ve minnetle eğiliyorum.
Ruhu şad olsun.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.